Üniversiteler ne zaman açılacak? (Bahar döneminde yüz yüze eğitim olacak mı?)

Okullarda yüz yüze eğitim 15 Şubat tarihinde başlayacak mı diye merak edilirken bir diğer konu da üniversitelerin yüz yüze eğitime ne zaman geçeceği. Üniversitelerde bahar döneminde yüz yüze eğitim olacak mı? İşte üniversitelerde yüz yüze eğitim ile ilgili tüm merak edilenler…

29.01.2021 - 11:43

Üniversiteler ne zaman açılacak? (Bahar döneminde yüz yüze eğitim olacak mı?)

Güz dönemini uzaktan eğitim ile tamamlayan öğreciler, bahar döneminde üniversitelerin açılıp açılmayacağını kararını merak ediyor. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, bahar dönemi üniversitelerin açılması hakkında, "“Biz Sağlık Bakanlığının görüşlerini ikinci dönem için ilerleyen süreçte alacağız. Bu görüşe göre üniversitelerimizi yönlendireceğiz” dedi.

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?


YÖK Başkanı Prof. Dr. Saraç, YÖK olarak her hafta küresel salgın sürecinde dünyaya hangi tedbirlerin alındığını raporluyor, bu verileri de dikkate alıyoruz. Dünyanın gelişmiş üniversitelerinde erken normale dönüşte artan vakalar üzerine hızla yeniden online’a geçtiklerini, yükseköğretimde örnek gösterilen bu ülkelerin net bir tavır koyamamalarının öğrenciler açısından ne denli yıpratıcı olduğunu, kamu sağlığı açısından da ne denli tehdit oluşturduğunu gördük” ifadelerini kullandı.

Üniversitelerin açılabilmesi için YÖK, Bakanlıktan öncelikli olarak yükseköğretim kurumlarında çalışan akademik ve idari personelin aşılanması için yazı gönderdi.

Gönderilen yazıda, “Yükseköğretim kurumlarımızda yüz yüze verilen örgün eğitim ve öğretim faaliyetlerinin en kısa zamanda başlatılabilmesi ve sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesini temin için yükseköğretim kurumlarında görev yapan akademik ve idari personelinde kademelendirme yapılarak öncelikli aşılama programına dahil edilmesi önem taşımaktadır” açıklaması yer aldı.

Yapılan açıklamalar doğrultusunda üniversitelerde bahar dönemi yüz yüze eğitim ile ilgili kesin bir tarih verilmedi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...