Üniversitelilerden Van'a kan

Gençlik Platformu ve Türk Kızılayı iş birliğiyle, Van'da meydana gelen depremde yaralananlar için üniversitelerde düzenlenen kan bağışı kampanyası sürüyor.

Üniversitelilerden Van'a kan

Gençlik Platformu Başkanı İsmail Hilmi Adıgüzel, Van'daki yaralılar için kan bağışında bulunmanın sevindirici olduğunu belirterek, ''Birçok öğrenci, kan bağışı kampanyasının Van'daki depremzedeler için olduğunu duyunca olaya başka bir açıdan bakarak bizimle birlikte oldular'' dedi.       

Projeyi, ''Kızılayın kanına can katıyoruz'' sloganıyla başlattıklarını dile getiren Adıgüzel, kampanyanın üniversitelerde yoğun ilgi gördüğünü söyledi.       

Adıgüzel, kampanyaya İstanbul, Doğuş, İstanbul Bilgi, Kastamonu, Uşak, Kocaeli, Celal Bayar ve Adnan Menderes Üniversitesi gibi 60'a yakın üniversiteden öğrencilerin katıldığını aktararak, çok sıcak bir ilginin olduğunu ifade etti.        

Misyonlarının, gençliğin ürettiği proje ve çalışmalara destek vermek, üretmelerini sağlamak ve en iyi şartlarda eğitimlerine destek vermek olduğunu anlatan Adıgüzel, şunları kaydetti:       

''Amacımız, insanın en önemli varlık olduğu bilinciyle, uluslararası standartlarda proje ve hizmeti üreterek, bizlerden önceki nesillerin gıptayla baktığı, gelecek nesillerin ise örnek alacakları bir gençliğin yetişmesine destek olmaktır. Bu kan bağışı kampanyası, topluma faydalı olmayı da amaçlayan platformumuzun ikinci kampanyası. Çok faydalı bir kampanya oldu. Aynı zamanda, sosyal bilincin ön planda olmasıyla gençlerde bu tür kampanyalara katılımı teşvik etmeye devam ediyoruz. Ayrıca üniversitelerde bizlere büyük destek olan hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Üniversite öğrencilerinin bu tür güzel kampanyalarla gündeme gelmesi bizi çok mutlu ediyor.''        

Geçmişte de bu tür kampanyalar düzenlediklerini belirten Adıgüzel, bu kez kan bağışı kampanyasının, Van'daki depreme denk geldiğini söyledi.

Adıgüzel, Mart ayında yaptıkları bir önceki kan bağışı geçen kampanyasında 6 bin 450 ünite kan topladıklarını söyledi.        

Adıgüzel, bağışladıkları kanları, Kızılayın, ihtiyaç halinde Van'daki depremzedeler için kullanacağını belirterek, ''Bazı kimselerden, 'Benim kanım mutlaka Van'daki yaralılar için kullanılsın' gibi sözler duyuyoruz. Böyle bir durum söz konusu değil. Kan bağışları ihtiyaç duyulduğunda Kızılay aracılığıyla Van'daki depremzedeler için kullanılacak'' şeklinde konuştu.       

Türk Kızılayı ve Gençlik Platformu iş birliğiyle, Van'daki yaralılar için sürdürülen kan bağışı kampanyası bu ayın sonuna kadar devam edecek.

Sayfa Yükleniyor...