Van'a yeni atanan öğretmenlere eğitim

Öğretmenlere, depremin meydana getirdiği psikolojik ve fiziki ortama alışmaları, depreme maruz kalmış öğrenci, öğretmen ve vatandaşlara her konuda yardımcı olmaları için afet ve uyum eğitimi verilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kasım ayında Van'a atanan öğretmenlere, depremin meydana getirdiği psikolojik ve fiziki ortama alışmaları, depreme maruz kalmış öğrenci, öğretmen ve vatandaşlara her konuda yardımcı olmaları için afet ve uyum eğitimi verileceğini bildirdi.

MEB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, öğretmenlere verilecek afet ve uyum eğitimi, Van merkez ve Erciş'te, 15-25 Aralık tarihleri arasında, diğer ilçelerde ise 10-11, 17-18 ve 24-25 Aralık tarihlerinde hafta sonuna gelen günlerde yapılacak.

Afet ve uyum eğitimiyle aday öğretmenlerin mesleğe ve çevreye uyumları kolaylaştıracak ve aynı zamanda, depremin meydana getirdiği psikolojik ve fiziki ortama alışmaları, atandıkları okullarda ve çevrede depreme maruz kalmış öğrenci, öğretmen ve vatandaşlara her konuda yardımcı olacak şekilde gerekli bilgiyle donatılmaları amaçlanıyor.

Kasım ayında Van merkez ve Erciş'e atanan aday öğretmenler 15 Aralık'ta, aynı yerlerde görev yapan diğer öğretmenler de 26 Aralık'ta görevlerinin başında bulunacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...