Van’da okul zili 5 Aralık’ta çalıyor

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, depremin vurduğu Van'da merkez ve Erciş hariç diğer ilçelerde 5 Aralık'ta eğitime başlanacağını açıkladı.

Anadolu Ajansı 01.12.2011 - 14:47

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Yatılı İlköğretim Bölge Okulu pansiyonlarının donanımlarıyla ilgili düzenlenen toplantıya gelişinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Depremin vurduğu Van’da eğitimle ilgili gerekli bütün tedbirleri almaya çabaladıklarını belirten Bakan Dinçer, şöyle konuştu:

“Biz okullarımızı bu haftadan itibaren Van'da olması muhtemel referans bir deprem karşısında ne kadar güvenli diye yeniden inceliyoruz. Dersliklerimizle ilgili çalışmaların son halini değerlendireceğiz.

Öğretmenlerimizin ikameti ile ilgili son durumu değerlendireceğiz ve kesin kararımızı cuma günü vereceğiz. Ancak şunu belirtmeliyim ki her halükarda Van merkez ve Erciş hariç diğer ilçelerde 5 Aralık'ta eğitime başlanacak. Van merkez ve Erciş'teki eğitime başlamayla ilgili nihai kararımızı cuma günü yapacağımız tespitlerden sonra netleştireceğiz.''

YÖK’ÜN KATSAYI KARARI
Ömer Dinçer, üniversiteye giriş sınavında yerleştirme puanlarının hesaplanmasında kullanılan katsayı uygulamasının kaldırılması nedeniyle YÖK’e teşekkür etti.

Dinçer, “Bu mesele, yargıya taşınmış olsa bile normalde artık ülkenin çok önünde duran bir meseleydi. Bir şekilde hallolması gerekir. Daha da önemlisi zaten Milli Eğitim Bakanlığı kendi müfredat sistemi içinde yaptığı değişikliklerle alan uygulamalarını önümüzdeki yıldan itibaren bütünüyle kaldırıyor. Dolayısıyla katsayının var olması bile anlamsız hale gelecekti” diye konuştu.

Dinçer, bir başka soru üzerine kararın Meclis tarafından kanun hükmüne bağlanabileceğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...