Yale Üniversitesi mezunları Türkiye'de

Yale Üniversitesi mezunları, Türk üniversiteleri mezunlarla yeni fikirler paylaşmak için Türkiye'ye geldi.

16.07.2010 - 11:29

2008 yılında Yale ile Avustralya Ulusal üniversitelerinin öncülüğünde başlayan, 2009 yılında Yale ve Tokyo üniversiteleri ile devam eden, ''Yale Global Mezunlar Arası Liderlik Değiş Tokuş'' (YaleGale) programı kapsamında Türkiye'ye gelen mezunlara, Boğaziçi, İstanbul, Sabancı, Koç, Bahçeşehir, Bilkent ve Yaşar üniversiteleri ev sahipliği yapacak.        

Yükseköğrenimin önemine dikkati çekmek amacını taşıyan Mezunlar Derneği, YaleGale'nin hedefinin, mezunların en iyi eğitim uygulamalarını karşılıklı paylaşmak ve mezunlar arasında öğrenim fırsatlarını geliştirmek ve dünyanın diğer önde gelen üniversiteleri ile ortaklık içine girmek olduğunu belirtti.         

Bu şekilde daha fazla mezunun birbiriyle bağlantıya geçmesi ve mezunların üniversitelerine maddi bakımından bağışta bulunmalarına imkân tanınacak.

YaleGale'nin değişim programının özel etkinliği olarak, 18 Temmuz 2010 tarihinde İstanbul'da ''Dünya Mezunlar Arası Liderlik Konferansı'' gerçekleştirilecek.

''Dost: Friends for Life'' adlı konferans ile Türkiye'de güçlü mezun topluluklarının oluşturulması amaçlanıyor.         

Türk üniversitelerinin yanı sıra Oxford, Cambridge, Tokyo, Pekin üniversiteleri ve Uluslararası Araştırma Üniversiteleri Birliği'nden mezunlar da olacak; ayrıca konferansa girişte mezunlardan ücret alınmayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...