Yangın tatbikatında tiner faciası

Bir lisede yapılan yangın tatbikatında, ateşin alevlendirilmesi için tiner dökülünce patlama meydana geldi. 11 öğrencinin yaralandığı olayda, tineri döktüğü belirtilen bir öğrenci de alevler arasında kaldı, durumu ağır...

28.11.2011 - 17:12

Yangın tatbikatında tiner faciası

Bitlis’in Ahlat İlçesi’nde bulunan Çok Programlı Lise’de öğrencilere yangına müdahalenin öğretilmesi için tatbikat yapıldı. Bunun içinde okulun bahçesine odun toplanarak ateş yakıldı. Ancak tatbikat için kullanılan ateşin alevleri sönünce, bir öğrenci ateşin üzerine tiner döktü. Bu sırada alevler arasında kalan öğrenci, elindeki tiner bidonunu da geriye doğru atarak kaçmaya çalıştı. Çevredeki öğrencilerin bir bölümü de parlayan alevlerin arasında kaldı.

Öğrencilere ilk müdahele öğretmenler ve arkadaşları tarafından yapıldı. Olayda yaralanan 2 öğrencinin durumun ağır olduğu belirtilirken, 11 öğrenci çağrılan ambulanslarla önce Ahlat Devlet Hastanesi’ne ardından da Bitlis ve Diyarbakır’a sevk edildi. Yangın tatbikatı için okula itfaiye görevlisinin çağrılmadığını, alevlerin büyümesi üzerine itfaiyeye haber verildiği belirtildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI
DHA'nın haberine göre; olayla ilgili açıklama yapan Bitlis Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, gerekli tedbirler alınmadığı için soruşturma başlattıklarını söyledi. Korkmaz, durumu ağır olan 2 öğrencinin Batman’a sevk edildiğini açıkladı.

Yangın tatbikatının okulun bahçesinde öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapıldığını ifade eden Korkmaz, "Ateşi yakmak için yanlarında bulunan parlayıcı maddeyi kullanıyorlar. Ateşe dökülünce de parlama meydana geliyor. Bu olay sırasında 2’si ağır 7 öğrenci yaralanıyor. 4’ü ayakta diğerleri de hastanede. Durumu ağır olan 2 öğrenci de önce Bitlis, ardından da Batman’a sevk edildi" dedi.
edavi altına alındı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...