2016-YDS Sonbahar dönemi başvuruları bugün sona eriyor

2016 YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ) başvuruları bugün sona eriyor. ÖSYM'nin resmi sitesinden yapılan başvurular 29 Haziran tarihinde başlamıştı.

ntv.com.tr 13.07.2016 - 16:51 | Son Güncelleme : 18.07.2016 - 09:42

2016-YDS Sonbahar dönemi başvuruları bugün sona eriyor

YDS'ye girecek adaylar için son gün!
Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) başvuru işlemleri 29 Haziran tarihinde başlamıştı. Adayların yabancı dil seviyesini ölçmek için gerçekleştirilen sınavın başvuru tarihi ise bugün sona eriyor.


4 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilek olan sınav sabah saat 9:30’da başlayacak ve 180 dakika sürecek.

Adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden ulaşabilecektir.

SINAV İÇİN GEREKLİ ÜCRETLER:

Adaylar YDS başvuru hizmeti için 3,00 TL ve sınav ücreti için 80 TL ödeyecek.
Ayrıca; ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden şifre edinme ücreti: 5,00 TL
ÖSYM sınav koordinatörlüklerinden fotoğraf güncelleme ücreti: 10,00 TL dir.

YDS BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvurular elektronik ortamda alınacaktır. Bu konuda adayların izleyeceği yol şu şekildedir.

a) Kılavuz ve Aday Başvuru Formunun edinilmesi: Sınava katılmak isteyen adaylar, 2016-YDS Sonbahar Dönemi Kılavuzu ile Aday Başvuru Formuna başvuru süresi içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır.

b) Başvuruların nasıl yapılacağının belirlenmesi:
ÖSYM merkez kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunmayan adaylar; başvurularını diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaktır.

ÖSYM merkezi kayıtlarında geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar; başvurularını bireysel olarak internet aracılığıyla (https://ais.osym.gov.tr) veya diledikleri bir başvuru merkezi aracılığıyla yapacaktır.

Geçerli fotoğraf: Son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır.

Başvuru merkezleri bilgisi ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer almaktadır.

c)Aday Başvuru Formunun doldurulması: Adaylar başvuru kılavuzunun gerekli maddesini dikkatlice okuduktan sonra Aday Başvuru Formunu dolduracaktır.

Sayfa Yükleniyor...