Yeni bir bina onların da hakkı

Sivas'ta daha modern binada eğitim görmek isteyen bir ilköğretim okulunun öğrencileri, velileri ile birlikte eylem yaptı. Öğrencilerin en büyük şikayeti ise 40 kişilik sınıflar...

29.03.2011 - 14:44

Yeni bir bina onların da hakkı

Plevne Caddesi Emek Mahallesi'ndeki Cebeci İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören öğrenciler, velileriyle birlikte okul bahçesi önünde toplandı.

Öğrenciler taşıdıkları dövizlerle 619 öğrencisi bulunan ve ikili öğretim verilen okula, yeni bir bina yapılması için yetkililerden destek istedi.

Veliler adına konuşan Seren Koçak, ikili öğretim yapılan okulda 8 derslik bulunduğunu, öğrencilerin 40 kişilik sınıflarda eğitim gördüğünü söyledi. Spor salonları olmayan okullarının kapasiteye cevap vermediğini ifade eden Koçak, okulun yetersizliğinin hem öğretmenleri hem de öğrencileri zor durumda bıraktığını belirtti.

Okulun tuvaletlerinin ve lavabolarının yetersiz olduğunu, öğretmen, öğrenci ve çalışanların aynı tuvaletleri kullanmak zorunda kaldığını anlatan Koçak, ''Okulumuz ikili öğretim yaptığından sınıflarımız çok kalabalık. Çocuklarımız sabah erken gelip, akşam hava kararınca okuldan çıkıyorlar. Sosyal hiçbir etkinlikleri yok. Bu kötü şartlar nedeniyle çocuklarımızı hak ettikleri bir ortamda eğitimlerini devam ettirmeleri için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz'' diye konuştu.

BİNANIN HALİ İÇLER ACISI
Koçak, okulun iç kısmında çatlaklar oluştuğunu, bina dışarıdan iyi görünse de içerisinin ''içler acısı'' olduğunu dile getirdi.

Modern bir binada eğitim görmek isteyen öğrencilerin en büyük şikayeti ise 40 kişilik sınıflar.

Yaşadıkları sıkıntılara dikkati çeken öğrenciler, binanın bakımsız olması nedeniyle zaman zaman okullarında fare çıktığını da söylediler. Öğrenciler, okulları için yeni bir bina ve spor salonu yapılmasını talep ettiler.

Veliler ve öğrenciler eylemlerinin ardından olaysız dağıldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...