Yetiştirme yurdundan üniversiteye

SHÇEK'e bağlı yetiştirme yurtlarında kalan ve bu yıl üniversite sınavlarına giren 24 gençten 19'u bir yükseköğretim programına yerleşti.

30.09.2011 - 11:44

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Eğitim ve Dinlenme Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen ödül töreninde konuşan İl Sosyal Hizmetler Müdürü Önal İnaltekin, sınavları kazanan gençlerin hayatlarında gelecekleri için yeni bir sayfa açacaklarını ve ileride daha iyi yerlere gelmeleri için eğitimin şart olduğunu söyledi.      

SHÇEK yurtlarında uygulamaya koydukları yeni hizmet modellerinin meyvelerini almaya başladıklarını ifade eden İnaltekin, ''Yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımıza verdiğimiz eğitim sayesinde gençlerimiz, kendi ayakları üstünde durabilen, kendisini yetiştirmiş, öz güveni yüksek, üretken, her yönüyle hayata hazır bireyler olarak yetişti. Bu yıl elde edilen başarımız tesadüf değildir. SHÇEK'teki başarımız artık kurumsallaşmıştır. Önceki yıllarda elde edilen başarının bu yıl da tekrarlanmış olması memnuniyet vericidir'' diye konuştu.        

Bu yıl SHÇEK bünyesindeki yetiştirme yurtlarında kalan ve üniversite sınavlarına giren 24 öğrenciden Bulut Yılmaz İstanbul Üniversitesi (İÜ) Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü, Berk Topkan Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü, Gülbeyaz Bilgin Mustafa Kemal Üniversitesi Besyo-Spor Yöneticiliği Bölümü, Ebru Tok Giresun Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Aleyna Tertipli Kocaeli Üniversitesi Halkla İlişkiler Bölümü, Cemile Tanyel Mustafa Kemal Üniversitesi Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon Bölümü, Gülseren Güleç Karabük Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, Gözde Keşen Uludağ Üniversitesi Tekstil Teknoloji Bölümü, Sevil Arıca Okan Üniversitesi İnsan Kaynakları Bölümü, Dilek Daşdemir Kırklareli Üniversitesi İktisat Bölümü, Hasan Çıtak Yıldız Teknik Üniversitesi Sigortacılık Bölümü, Murat Geçiner Kocaeli Üniversitesi Muhasebe Bölümü, Nurcan Şahin Akdeniz Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü, Can Murat Bostan İÜ Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, Ali Yeşilmen Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümü, Abdullah Yeşilmen İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü, Rüya Özkan Sakarya Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü, Abdullah Öncel Mimar Sinan Üniversitesi Tarih Bölümü, Serhat Adalı ise Trakya Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünü kazandı.       


  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...