YKS ve LGS müfredatında değişikliğe gidilecek mi? Konu sınırlaması gelir mi?

Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi alan corona virüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmiş, LGS ve YKS'de de konu kısıtlamasına gidilmişti. Bu yıl bazı sınıflarda yüz yüze eğitim başlamış ancak ardından alınan salgın tedbirleri nedeniyle uzaktan eğitime geçildi. Şimdi ise öğrenciler YKS ve LGS'de hangi konulardan sorumlu olacaklarını merak ediyorlar. Konuyla ilgili ise resmi açıklama bekleniyor.

Haberler 26.11.2020 - 10:28

YKS ve LGS müfredatında değişikliğe gidilecek mi? Konu sınırlaması gelir mi?

Milli Bakanlığı’nın açıkladığı takvime göre Liseye Geçiş Sınavı (LGS) 6 Haziran 2021 Pazar günü yapılacak.

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı () tarihi ise henüz açıklanmadı ancak önceki senelerde olduğu gibi haziran ayında yapılması öngörülüyor.

Geçen yıl 23 Mart’tan sonra uzaktan eğitime geçilmesiyle hem LGS hem de YKS adayları yalnızca birinci dönem yüz yüze işlenen konulardan sorumlu oldu.

2020-2021 öğretim yılı başladığında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2021 LGS’ye girecek öğrencilerin hem yüz yüze hem de uzaktan eğitimde işlenen tüm konulardan ve kazanımlardan sorumlu olacaklarını açıklamıştı.

Ancak corona virüs salgını nedeniyle ölüm ve hasta sayılarında yaşanan artış nedeniyle tekrar tüm sınıf kademeleriyle uzaktan eğitime geçildi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitime geçilmesiyle müfredatta değişiliğe idileceğinin sinyaline vererek, “Çocuklarımızın sınavla ilgili içerikler konusunda yüklerini azaltmak noktasında da bir çalışma var. Önümüzdeki hafta bununla ilgili bir açıklama yapılacak. Daraltılacak mı? Nasıl bir çerçeve çizilecek? Bu çok teknik bir konu” dedi.

LGS ile YKS müfredatları değişikliğe gidilip gidilmeyeceği konusunda açıklama bekleniyor.

Sayfa Yükleniyor...