YÖK 4 üniversitenin rektörünü açığa aldı

Gazi, Dicle, Yıldız Teknik ve Yalova üniversiteleri rektörleri, "yürütülen bazı soruşturmaların selameti açısından" YÖK tarafından açığa alındı. YÖK'ten yapılan açıklamada bin 577 dekanın da istifa ettiği belirtildi.

ntv.com.tr 20.07.2016 - 10:43 | Son Güncelleme : 20.07.2016 - 14:27

YÖK 4 üniversitenin rektörünü açığa aldı

YÖK'ten yapılan açıklamada bin 577 dekanın da istifa ettiğini belirtti.

YÖK "ŞÜPHELİLERİN" LİSTESİNİ İSTEMİŞTİ

YÖK, tüm üniversitelere FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu düşünülen akademik ve idari personel hakkında işlem yapılması için 5 Ağustos'a kadar süre verdi.

Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) tüm rektörlerden, üniversitelerindeki FETÖ/PDY ile bağlantılı akademik ve idari personelin durumlarının ivedilikle değerlendirilerek, ilgililer hakkında işlem yapılmasını, sonucun 5 Ağustos'a kadar Başkanlığa yazılı olarak gönderilmesini istemişti.

AKADEMİSYENLERE YURTDIŞI YASAĞI

YÖK ikinci bir talimata kadar Türkiye genelinde akademisyenlerin bilimsel çalışmalar için yurtdışına görevlendirme yapılmasını da yasaklamıştı.

Ayrıca yurtdışında çalışma yapan akademisyenlerin durumlarının ivedilikle incelenerek, bir zorunluluk görülmeyenlerin en kısa sürede geri çağrılmasını istedi. Rektörlerin de dahil edildiği bu uygulamanın resmi yazısı üniversitelere gönderildi.

YÖK dün de Türkiye genelinde bütün dekanların (bin 577) istifasını istemişti.

Sayfa Yükleniyor...