YÖK'e gelen ihbar mektubu ortalığı karıştırdı!

ÖSYM Soru Hazırlama Komisyonu üyesi Gönül T.'nin dershane sahibi, eşinin de ÖSYM'de daire başkanı olduğu ortaya çıktı.

03.09.2010 - 07:06

YÖK'e gelen ihbar mektubu ortalığı karıştırdı!

YÖK Denetleme Kurulu, önceki gün yazılı olarak ulaşan bir ihbar mektubunu işleme aldı.


Araştırma sonucunda ÖSYM'de daire başkanı olan M.T.'nin, ÖSYM Soru Hazırlama Komisyonu Üyesi olan eşi Gönül T.'nin, KPSS eğitimi de veren bir dershanenin sahibi olduğu ortaya çıktı.

Akşam gazetesinde yer alan habere göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve YÖK Denetleme Kurulu'nun incelemesi kapsamında gelen bir ihbar YÖK ve ÖSYM'yi harekete geçirdi.

DERSHANE KPSS KURSU DA VERİYOR
Uzun yıllar hizmet veren adı önce 'Rönesans' daha sonra "Benim" olan bir dershanenin sahibi Gönül T., KPSS sorularını hazırlayan komisyonun üyesi çıktı. Dershanenin KPSS kursu da vermesi ÖSYM'de şok etkisi yarattı. 

YÖK Denetleme Kurulu'na gelen ihbarda, ÖSYM'de bir daire başkanlığı görevini yürüten M.T.'nin, Soru Hazırlama Komisyonu üyesi olan eşi Gönül T., özel bir dersanenin sahibi olduğu ileri sürülüyordu.

İDDİALAR DOĞRU ÇIKTI
İddiayı inceleyen Kurul, iddianın doğru olduğunu tespit etti.

KPSS sorularını da hazırlayan komisyonda yer alan Gönül T.'nin, Ankara'da KPSS kursu da veren bir yıl öncesine kadar faaliyette olan bir dershanenin sahibi olduğu belgelendi.

Gönül T.'ye ait dershanenin önce "Rönesans" adıyla faaliyet gösterdiği, daha sonra ise "Benim Dersanem" adını aldığı belirlendi.

BİNA SAHİBİ: BORÇ TAKTILAR
Dershanenin yaklaşık bir yıl önce yüz yüze eğitim faaliyetini sonlandırıp binayı boşalttığı öğrenildi. Bina sahibi ise "Borç taktılar dava açacağım ama Gönül T.'yi bulamıyorum" dedi.

Binanın kapanmasına karşın dershanenin Milli Eğitim Müdürlüğü ve Özel Dershaneler Birliği'ndeki kayıtları silinmedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...