YÖK'ten teröre kınama

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), Ankara'daki terör saldırısına ilişkin "Terör, amacı, ideolojisi, dini ya da stratejik hedefi ne olursa olsun lanetlenecek bir insanlık suçudur. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve istikrarına yönelen her saldırıyı kınıyoruz" açıklamasında bulunuldu.

Anadolu Ajansı 14.10.2015 - 02:30

YÖK'ten teröre kınama

YÖK'ten yapılan yazılı açıklamada, Ankara'da meydana gelen insanlık dışı terör olayından dolayı derin üzüntü duyulduğu belirtildi.

Milletçe yaşanılan acının çok büyük olduğunun altı çizilen açıklamada, "Terör, amacı, ideolojisi, dini ya da stratejik hedefi ne olursa olsun lanetlenecek bir insanlık suçudur. Ülkemizin birliğine, dirliğine ve istikrarına yönelen her saldırıyı kınıyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü parçalamayı hedef alan bu tür menfur olaylar, milletimizin sağduyusu sayesinde hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır" değerlendirmesinde bulunuldu. 

Milletçe, bütün tahriklere karşı metanetin korunarak sağduyuyla hareket edilmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, bir arada olunduğunda hiçbir gücün milleti ayrıştıramayacağına işaret edildi.

Açıklamada, "Aziz milletimizin, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, sabır ve metanet içinde, milletimizin ve insanlığın ortak temel değerleri etrafında birleşmesi gerektiğine inanıyoruz. Ülkemizde yaşanan terör olaylarında hayatlarını kaybeden bütün vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet,  kederli aileleri ve yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar dileriz. Milletçe başımız sağ olsun" ifadeleri kullanıldı.

 

Sayfa Yükleniyor...