Yurtlar 4 yıldızlı, odalar 1 ve 3 kişilik

YURTKUR, Ekim ayında tamamlanacak 4 yıldızlı  52 yeni yurdu öğrencilerin hizmetine açacak. Yeni yurtlarda odalar, 1 ve 3 kişilik olacak.

Anadolu Ajansı 13.05.2012 - 13:31

Yurtlar 4 yıldızlı, odalar 1 ve 3 kişilik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla harekete geçen Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURTKUR), Ekim ayında, 1 ve 3 kişilik odaları olan 4 yıldızlı 52 yeni yurdu öğrencilerin hizmetine açacak. Yurtların açılışı, Başbakan'ın katılımıyla gerçekleşecek.

YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak yaptığı açıklamada, Mersin ve Van'da da iki yurdun inşasına başlayacaklarını, 2013 Akdeniz Olimpiyatları'nda kullanılacak Mersin'deki yurdun 3 bin 500 öğrenci kapasiteli olacağını söyledi.

Albayrak, 2013 yılı sonunda tamamlanacak 183 yurt ile YURTKUR'un kapasitesinin 400 binlere ulaşacağını da ifade etti.

AR-GE ÇALIŞMALARI YAPILDI
Yeni yurtlarda odaların 1 ve 3 kişilik olacağını kaydeden Albayrak, öğrencilerin rahat edecekleri yurtlar inşa etmek için AR-GE çalışmaları yaptıklarını belirterek ''Yaşam alanlarını genişleteceğiz, öğrenciler çok daha rahat edecek. Çok daha modern yurtlar yapıyoruz. Her gün kendimizi geliştiriyoruz'' dedi.

Albayrak, Ankara'daki projeleriyle ilgili olarak ise şöyle konuştu:

''Ankara'da Eskişehir yolundaki Tahsin Banguoğlu Yurdu'nun bahçesinde ek olarak bin 500 kişilik ilave projemiz var. Çok modern bir yurt olacak, 3-4 ay içinde ihalesi yapılacak. Ankara'da ihaleler devam ediyor; Çubuk'ta 500 kişilik yurt yapılacak, 250 kişilik yurt binası da hizmete açılmak üzere. Eylül'de öğrenci alacağız. Haymana'da da 300 kişilik proje çalışmaları devam ediyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...