Zoom canlı ders takibi nasıl yapılır? (Zoom nasıl indirilir? )

Pandemi dönemiyle birlikte popüleritesi artan zoom uygulaması üzerinden canlı dersler de yapılıyor. Öğretmenler EBA uygulamasının yanı sıra Zoom uygulamasını kullanarak da öğrencilerle iletişim kurabiliyorlar. Peki, Zoom nasıl indirilir? Öğrenciler için zoom nasıl indirilir?

Haberler - ntv.com.tr 29.09.2020 - 13:19

Zoom canlı ders takibi nasıl yapılır? (Zoom nasıl indirilir? )

Corona virüs salgınıyla birlikte evden çalışma ve uzaktan eğitim gibi faaliyetlerin yaygınlaşması Zoom vb. görüntülü iletişim uygulamalarının popüleritesini arttırdı. 

Bilişim Ağı () üzerinden uzaktan eğitim alan öğrencilerle bazı öğretmenler derslerini Zoom uygulaması üzerinden de yapabiliyor. Öğrenciler bu yüzden zoom uygulamasını nasıl indireceklerini merak ediyor.

Uzaktan eğitim için kullanılan, video konferans uygulaması olan Zoom, App Store ve Play Store gibi mobil uygulama marketlerinden indirilebiliyor. Aynı zamanda masaüstü versiyonuna Zoom uygulamasının internet sitesi üzerinden ulaşabilmeniz mümkün.

Program genel kullanımda ücretsiz ancak daha büyük toplantılar başlatmak gibi ek seçeneklere ücret ödemeniz istenebiliyor.

ZOOM UYGULAMASINDA DERSE NASIL KATILINIR?

Zoom gibi görüntülü video bağlantı uygulamalarında, öğrenciler öğretmenleri tarafından gönderilen zoom bağlantılarına tıklayarak öğretmenlerinin oluşturdukları gruba katılabilirler. 

Bağlantı dışında öğretmenlerinin gönderebileceği kodu, zoom uygulamasına girerek de gruplara katılabilirler.

ZOOM KÜRESEL PAZARLARDAN SORUMLU BAŞKANI NTV'YE KONUŞTU

Sayfa Yükleniyor...