8 Haziran 2023 dolar bugün kaç lira oldu? (2023 dolar - euro fiyatları)

8 Haziran 2023 Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında, dolar ve euro alış satış fiyatlarında son durum.

8 Haziran 2023 dolar bugün kaç lira oldu? (2023 dolar - euro fiyatları)

/TL, yeni güne değer kazancıyla başlamasının ardından yüzde 0,5 artışla 23,36'dan işlem görüyor. 

/TL yüzde 0,1 primle 25,40'dan, sterlin/TL yatay seyirle 29,1020'den satılıyor.

Dolar endeksi şu sıralarda önceki kapanışın hemen üzerinde 104 seviyesinde dengelenirken, euro/dolar paritesi yüzde 0,1 artışla 1,0710'dan alıcı buluyor.

Küresel piyasalarda, merkez bankalarının para politikalarına ilişkin belirsizlikler devam ediyor.

Analistler, başta ABD Merkez Bankası (Fed) olmak üzere enflasyonla mücadele eden merkez bankalarının attıkları adımlara karşın istenilen sinyallerin alınamadığını kaydederek, bu durumun varlık fiyatlamalarını zorlaştığını ifade etti.

Öte yandan, dünya genelinde merkez bankaları ardı ardına beklentilerin aksine karar alırken, Fed'in gelecek hafta yapacağı toplantıya yönelik öngörüler yeniden belirsizleşti.

Dün Avustralya Merkez Bankası'nın piyasa beklentilerinin aksine 25 baz puan faiz artırmasının ardından, Kanada Merkez Bankası da politika faizini 25 baz puan artırarak 22 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 4,75'e yükseltti.

Bugün Euro Bölgesi'nde 1. çeyrek büyüme ile ABD haftalık işsizlik maaşı başvuruları ve nisan ayı toptan eşya stokları verilerinin takip edileceğini bildiren analistler, teknik açıdan dolar endeksinde 103'ün destek, 105 seviyesinin direnç konumunda olduğunu kaydetti.

  • TÜRÜ Satış Değişim % Saat

NTV’yi sosyal medyadan takip edin

Twitter Facebook

Sayfa Yükleniyor...