Albayrak: YPG'yi kim terör örgütü görmüyorsa aynı saftadır

Enerji Bakanı Albayrak, "YPG'yi kimler terör örgütü olarak görmüyorsa, o siyasi yapılar da bu terör örgütleriyle aynı saftadır" dedi.

ntv.com.tr 07.02.2018 - 17:38 | Son Güncelleme : 07.02.2018 - 17:46

Albayrak: YPG'yi kim terör örgütü görmüyorsa aynı saftadır

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Hatay'da BOTAŞ Dörtyol terminali açılışında konuştu. 

Albayrak şunları söyledi:

"Elimiz kolumuz bağlı oturmayı mı seçerdiniz yoksa terörü sınırların ötesinde durdurmayı mı? Türkiye'nin yaptığı attığı adımlar tam olarak budur. Nasıl dün El-Bab'daysak bugün Afrin'de. Oynanmak istenen bu oyunu bozana kadar mücadeleye devam edeceğiz. Son günlerde duyuyorsunuz. PYD'nin terör örgütü olduğuna dair istihbarat yok. İstihbarat arıyorsanız Reyhanlı'ya Hatay'a gelin. Bundan daha büyük istihbarat mı olur? Şehitlerin evlerini ziyaret edin. 17 yaşında uykusunda şehit olan Fatma... PYD/YPG terör örgütü değilmiş. YPG'yi kimler terör örgütü olarak görmüyorsa o siyasi yapılar da bu terör örgütleriyle aynı saftadır. Malum vekiller, hangi teröristlerin cenazelerinde yer alıyorsa bu millette aynı yolda yürümedikleri kesindir.

Mızrak çuvala sığmıyor. 81 milyon bu tiyatronun farkında. Elbette milletimiz bu mücadeleyi çok daha iyi anlayan toplumumuz yaşanan süreçlerin fotoğrafını çok iyi çekiyor. Bugün aileleri ziyaret ettik. Bir kez daha bu milletin bireyi olmaktan gurur duydum. Büyük bir doğumun sancılarını yaşıyoruz. Bu büyük öyle bir doğum ki, birileri ecel korkusunda birileri büyük bir doğumun sancısında. Hiç korkumuz, endişemiz yok. Bugün çektiğimiz sıkıntılar güzel ve aydınlık günlerin en büyüm müjdecisi. Üç günde, beş günde dümdüz edelim. Biz dünyadaki bazı ülkeler gibi bakıp üç beş günde bitirebiliriz. Ama bizim inancımız bunu yasaklar."

Sayfa Yükleniyor...