Almanya loto şampiyonu

Almanya, 100 bin eurodan fazla büyük ikramiye kazanan ülkelerin başında 55 büyük ikramiyeyle Avrupa Loto Şampiyonu oldu.

DHA 13.08.2015 - 10:48

Almanya loto şampiyonu

17 Avrupa ülkesi içinde Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Estonya, İspanya, Danimarka, Letonya, Litvanya, İzlanda, İsveç, Norveç, Hollanda, Hırvatistan, Macaristan, Slovenya, Çekoslovakya Loto İdareleri'nin ortak hazırladıkları 'Avrupa Lotosu' (Euro Jackpot) 2015 yılının ilk altı ayında 115 kişiye büyük ikramiye kazandırdı.

100 bin eurodan fazla büyük ikramiye kazanan ülkelerin başında 55 büyük ikramiyeyle Almanya Avrupa Loto Şampiyonu oldu. Almanya'da büyük ikramiye kazananlar içinde 8 kişi milyonluk büyük ikramiyeyle milyonerler listesine girdi. Almanya'da bu yılın en büyük ikramiyesi 7,6 milyon euro Thüringen Eyaleti'ne çıktı.

ŞANSLI EYALETLER

Almanya'da büyük ikramiyeyi 16 kez kazanan eyaletlerin başında Kuzey Ren Vestfalya geldi. Sıralamayı Bavyera 10, Baden Württemberg 7, Aşağı Saksonya , Hessen, 4, Berlin, Rheinland Pfalz 3, Thüringen, Brandenburg 2, Saarland, Sachsen, Hamburg, Sachsen Anhalt 1 takip etti.

ALMANYA LİDER, İKİNCİ FİNLANDİYA

Avrupa'da büyük ilgi gören 'Avrupa Lotosu'nu Almanya'dan sonra en çok kazanan ülke Finlandiya oldu. En çok loto oynanan ülkelerin başında gelen Finlandiya 15 kez büyük ikramiyeyi kazandı. Sıralamayı Danimarka 11, İtalya, İspanya 6, İsveç, Hırvatistan, Çekoslovakya 3, Slovenya, Macaristan, Litvanya, Estonya, Hollanda 2, İzlanda, Norveç 1 takip etti.

BU YILIN BÜYÜK İKRAMİYESİ ÇEKOSLOVAKYA'YA ÇIKTI

Bu yılın büyük ikramiyesi olan 90 milyon euroyu geçtiğimiz 15 Mayıs çekilişinde Çekoslovakya'ya çıkmıştı. Her hafta Cuma akşamı Helsinki'de yapılan 'Avrupa Lotosu' çekişli en azından 10 milyon euro ikramiye veriyor. Büyük ikramiyeyi kazanmak isteyenlerin 50 sayıdan beş doğru sayı artı iki yedek sayıyı doğru bulmaları gerekiyor. Büyük ikramiyeyi kazanma şansların 95 milyonda bir olduğu tahmin ediliyor. Yarınki çekiliş için büyük ikramiye 18 milyon euroya yükseldi.

Sayfa Yükleniyor...