Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 2 Eylül 2019 anlık ve güncel altın kuru fiyatları

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 29 Ağustos 2019 anlık ve güncel altın kuru fiyatları... Gram altın 286,43 lira, çeyrek altın 465,16 lira ve Cumhuriyet altını 1.913 liradan işlem görüyor.

ntv.com.tr 02.09.2019 - 13:30

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 2 Eylül 2019 anlık ve güncel altın kuru fiyatları

Altının gram fiyatı, yeni haftanın ilk işlem gününe de primle başladı. Dolar/TL'de ve altının ons fiyatında yaşanan yükselişe paralel geçtiğimiz haftadan bu yana yükseliş trendini sürdüren gram altın, güne yükselişle başlamasının ardından 285,25 lira seviyesinde dengelendi

Dün, altının ons fiyatında yaşanan hafif yükselişe rağmen dolar/TL'deki değer kaybına paralel düşen gram altın, günü yüzde 0,28 değer kaybıyla 288,2 liradan tamamladı.

Kapalıçarşı'da çeyrek altın 464 lira, Cumhuriyet altını 1.895 liradan satılıyor.

Altının onsu ise önceki kapanışa göre yüzde 0,1 değer kazancıyla 1.543,0 dolardan alıcı buluyor.

Piyasalar bugün açıklanacak olan ikinci çeyrek büyüme verisi ile salıgünkü enflasyon verisini izleyecek.

TCMB BAŞKANI UYSAL: ENFLASYON GÖRÜNÜMÜNDEKİ İYİLEŞME DEVAM EDİYOR

Uzmanlar, ticaret savaşlarına ilişkin belirsizliklere, jeopolitik ve siyasi risklerin eklenmesiyle güvenli liman olan görülen varlıklara olan talebi desteklediğini, aynı zamanda gelişmekte olan ülke para birimlerinde değer kayıplarına yol açtığını söyledi.

Analistler, ticaret savaşlarında yaşanan gelişmeler ve jeopolitik risklerin halen küresel piyasaların en önemli gündemi olduğuna dikkati çekerek, Avro Bölgesi'nde yaşanan siyasi hareketliliğin de yatırımcılar tarafından yakından takip edildiğini söyledi.  

Bugün, Almanya'da enflasyon, Avro Bölgesi'nde ekonomik ve tüketici güven endeksi ile ABD'de 2. çeyrek büyüme başta olmak üzere yoğun veri takviminin takip edileceğini söyleyen analistler, teknik açıdan ons altında 1.530 doların destek, 1.555 dolar seviyesinin direnç konumunda olduğunu bildirdi. 

VIDEO: "TÜRK HALKI ALTINSIZ YAPAMAZ"

Sayfa Yükleniyor...