Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Mart 2020 güncel çeyrek ve gram altın kuru fiyatları

Gram altın 334 lira, çeyrek altın 510 lira ve Cumhuriyet altını 2.110 liradan işlem görüyor. Altın fiyatları ne kadar oldu? Çeyrek altın ve gram fiyatları bugün son durum nedir? İşte anlık ve güncel altın kuru fiyatları...

Haberler - Anadolu Ajansı 25.03.2020 - 17:18

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 25 Mart 2020 güncel çeyrek ve gram altın kuru fiyatları

Altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 334 liradan alıcı buluyor.

Dün, dolar kurundaki düşüşe rağmen altının ons fiyatındaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü bir önceki kapanışa göre yüzde 3 artışla 336,2 liradan tamamladı.

Çeyrek, Gram ve Cumhuriyet Fiyatları Ne Kadar Oldu?

Yeni güne değer kaybıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 17:00 itibarıyla 334 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 521 lira, Cumhuriyet altını da 2.142 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise şu dakikalarda 1.621 lira seviyesinde dengelendi.

Analistler, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınının ekonomik etkilerini azaltmak için ABD Merkez Bankası'nın (Fed) sınırsız varlık alım programına gitmesi ve ABD'de 2 trilyon dolarlık teşvik paketinin senatoda kabul edileceğine ilişkin olumlu beklentilerin altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketi desteklediğini kaydetti.

Bununla birlikte, artan fiziki altın talebinin altının spot ve vadeli işlem fiyatlarındaki spreadlerin açılmasına sebep olduğuna dikkati çeken analistler, bu durumun güçlü altın talebine işaret ettiğini ancak altının fiziki teslimatını yapanların evden çalışıyor olmaları sebebiyle altın piyasalarında işleyişin aksadığını ve fiyatlamalarda oynaklığın görüldüğünü söyledi.

Analistler, dün, doların diğer para birimleri ve emtialar karşısında değer kaybettiğini ve buna paralel altının ons fiyatının günü bir önceki kapanışa göre yüzde 4,8 artarak 1.627 dolardan tamamladığını belirtti.

Bugün, yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında İngiltere'de enflasyon, ABD'de dayanıklı mal siparişleri verileriyle birlikte Covid-19 salgınına ilişkin haber akışının takip edileceğini anımsatan analistler, teknik açıdan altının onsunda 1.635 doların direnç, 1.580 doların destek konumuna geldiğini, gram altında ise 320-335 lira bandının öne çıktığını söyledi.

SALGINA KARŞI YENİ TEDBİRLER

Sayfa Yükleniyor...