Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Nisan 2021 güncel altın fiyatları

Altının gram fiyatı 469 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 768 lira, Cumhuriyet altını 3.159 liradan satılıyor. Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Nisan 2021 anlık ve güncel altın fiyatları...

Haberler - ntv.com.tr 30.04.2021 - 12:33

Altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 30 Nisan 2021 güncel altın fiyatları

, yılın ilk üç ayını kayıpla kapatarak en kötü ilk çeyrek performanslarından birini gerçekleştirdikten sonra nisan ayını kazançla kapatmaya doğru ilerliyor. Gram altın ise nisan ayında küresel altın fiyatlarındaki yükselişi takip etti.

Nisan ayına 453 TL civarında başlayan gram altın, dolar/TL ve küresel altın fiyatlarının aynı anda yükseldiği hafta 481 TL’ye ulaşarak bu yılın zirvesini gördü. Dolar üzerinden fiyatlanan gram altın, dolar/TL'nin nisan ayında yatay seyretmesiyle küresel altın fiyatlarındaki yükselişi takip ederek yüzde 3,1 değer kazandı.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

ONS ALTIN

ABD GSYH büyümesindeki artış ve yüksek seyir izleyen ABD Hazine tahvil getirilerinin etkisiyle gerileyerek bir ayın en kötü haftalık performansını kaydetmeye hazırlanıyor. Altının spot piyasadaki ons fiyatı yüzde 0,3 düşüşle 1.765 dolardan işlem görüyor.

TAM KAPANMA EKONOMİYİ NASIL ETKİLER?

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...