Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Antalyalıların yarın saat 09.00'dan itibaren ANTRAY'ı kullanabilecekleri belirtildi. Seferlerin ilk üç gün ücretsiz olacağı kaydedilen açıklamada, ANTRAY seferlerinin 300 yolcu kapasiteli raylı sistem araçlarıyla her gün saat 06.00'da başlayacağı ve saat 24.00'e kadar karşılıklı yapılacağı kaydedildi.
 
Açıklamada, 28 Aralık Pazartesi gününden itibaren toplu ulaşımda ANTRAY'ı kullanan vatandaşların, normal bilet için 1.25, öğrenci, öğretmen ve emekliler için 75 kuruş ödeyecekleri belirtildi. ANTRAY'ın yolcu yoğunluğu olan 07.00-09.00 ile 18.00-20.00 saatleri arasında beş dakikada bir, diğer saatlerde 8 dakikada bir sefer yapacağı ifade edilen açıklamada, sefer sıklığının yolcu talebine göre düzenleneceği bildirildi.
 
SEYİR SÜRESİ 30 DAKİKA  
Kepez-Fatih Mahallesi'nden Meydan'a uzanan 11.1 kilometrelik 16 duraklı raylı sistem hattının ortalama seyir süresinin 30 dakika olduğu kaydedilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi:
 
''Her durakta 20 saniye beklemesi planlanan ANTRAY, ileri düzeyde güvenlik sistemine ve teknolojiye sahip olarak çalışmaya başlayacak. Raylı sistem araçlarının güzergah boyunca tüm hareketleri, sinyalizasyon sistemi ve makasların durumları ileri teknoloji ile kumanda merkezinden izlenebilecek. Raylı sistem güzergahı üzerinde bulunan tüm sinyalizasyonlarda geçiş önceliği raylı sistem araçlarına verilecek.
 
Raylı Sistemin yolcu taşımaya başladığı tarihten itibaren kavşaklarda araç sürücülerinin sinyalizasyon sistemine riayet etmeleri can ve mal güvenliği açısından büyük önem taşıyor. Ayrıca Sistemin sağlıklı çalışabilmesi, can ve mal güvenliğinin sağlanabilmesi amacıyla hat üzerine araç ve malzeme bırakılmaması, yayaların hat üzerinde dolaşmaması, yolcuların araç içi güvenlik kurallarına uymaları gerekiyor.''