ASELSAN'da yönetim değişti

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı olarak Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün atandı.

Anadolu Ajansı - DHA 03.04.2018 - 10:51

ASELSAN'da yönetim değişti

ASELSAN yeni yönetim kurulu üyelerini duyurdu.

ASELSAN tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 02.04.2018 tarihli toplantısında;

- Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Haluk Görgün'ün, Başkan Vekilliği'ne Mustafa Murat Şeker'in seçilmesine,

- Murahhas Aza olarak Haluk Görgün ve Mustafa Murat Şeker'in seçilmesine, karar verilmiştir.”

SERMAYE ARTIŞI KARARI DA ÇIKTI

Öte yandan ASELSAN, sermayesini 210 milyon TL artırarak 1 milyar 210 milyon TL'ye çıkarılmasına karar verdi. Artırılan paylar daha sonra belirlenecek fiyat ile halka arz edilecek.

YENİ BAŞKAN HALUK GÖRGÜN KİMDİR?

1973 doğumlu Görgün, aynı zamanda Bilişim Vadisi Yönetim Kurulu Üyeliği, Startürk Yönetim Kurulu Üyeliği, Gebze Teknik Eğitim ve Araştırma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı, Gebze Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ve Teknoloji Transfer Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de devam ettiriyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Görgün, doktora eğitimini ise New York ABD’de Rensselaer Polytechnic Institute’da 2003 yılında tamamladı. Doktora mezuniyetinin ardından University of Connecticut’ta 2004- 2005 yılları arasında doktora sonrası bilimsel çalışmalarda bulunan Görgün, Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcılığı, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Rektör Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Görgün’den önce başkanlık görevini  İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Özkol yürütüyordu.

Sayfa Yükleniyor...