AVM'ler hangi saatlerde açık? (AVM'lerin çalışma saatleri)

Yaklaşık 3 hafta süren tam kapanma döneminde tamamen kapalı olan AVM'lerin çalışma saatleri sürecin sona ermesiyle merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı, kademeli normalleşme tedbirlerine ilişkin yayınladığı genelgede AVM'lerin çalışma saatlerş de yeniden düzenlendi. Peki AVM'ler bugün açık mı? AVM'ler bugün kaçta kapanıyor? İşte kademeli normalleşme sürecinde AVM'lerin çalışma saatleri nasıl?

ntv.com.tr 21.05.2021 - 10:15

AVM'ler hangi saatlerde açık? (AVM'lerin çalışma saatleri)

29 Nisan'da başlayan tam kapanma dönemi sona erdi. Kademli normalleşmenin ilk aşaması 1 Haziran'da bitiyor ancak sonrasında da Türkiye Covid-19 önlemleriyle yaşamaya devam edecek.

Türkiye, 17 günlük tam kapanma sürecinin ardından 2 haftalık kademeli normalleşme sürecine başladı.

İçişleri Bakanlığı, kafa karışıklığını engellemek amacıyla 17 Mayıs 2021 sabah 05.00'ten itibaren uygulanacak kademeli normalleşme tedbirlerine ilişkin genelgeyi açıkladı. 

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan kademeli normalleşme genelgesine göre AVM'ler tekrar açıldı. Genelgeye göre AVM çalışma saatleri yeniden düzenlendi.

Kısıtlamaların bitmesiyle başlayan normalleşme sürecinde manav, kasap, AVM, pazar yerleri gibi yerler sokağa çıkma yasağında belli saatlerde çalışacak.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

AVM'LER AÇIK MI? AVM'LER KAÇTA KAPANIYOR? 

Tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebileceklerdir.

Alışveriş merkezleri (AVM) ise; hafta içi 10.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek olup, hafta sonları kapalı olacak.

Marketlerde zorunlu temel ihtiyaçlar kapsamındaki ürünler dışındaki ürünlerin satışına tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan hafta sonlarında da izin verilmeyecektir.

AÇILAN DİĞER İŞLETMELER

Tam kapanma döneminde faaliyetlerine ara verilen perakende ve hizmet sektöründeki giyim, tuhafiye, züccaciye, hırdavat gibi dükkanlar ile büro ve ofisler vb. işyerleri hafta içi günlerde 07.00-20.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecekler.

VİDEO: UZMANLARDAN 'HAREKETLİLİK' UYARISI

Sayfa Yükleniyor...