Avrupa'nın lideri: Belek

Avrupa'dan 50 sahil beldesindeki otellerin mercek altına alındığı "Avrupa'nın En İtibarlı Sahilleri" araştırmasında Türkiye'den 5 sahil beldesi yer aldı.

03.12.2009 - 17:36

Avrupa'nın lideri: Belek

Otel fiyatları karşılaştırma sitesi http://www.trivago.com.tr  'nin ilk defa açıkladığı ve Avrupa'dan 50 sahil beldesinin mercek altına alındığı "Avrupa'nın En İtibarlı Sahilleri" araştırmasında Türkiye'den toplam 5 sahil beldesi yer aldı. Belek'in "Avrupa'nın en itibarlı sahil beldesi" seçildiği listede Side, Bodrum, Antalya ve Alanya da yer alıyor.

Türkiye ülke bazında Avrupa'nın İspanya ve İtalya'dan sonra 3. en popüler tatil cenneti derecesini elde etti.

BELEK KAÇ PUAN ALDI?
Araştırmada yüz üzerinden ortalama 80,31 otel derecelendirme notu alan Belek, Avrupa sahillerinin lideri oldu. Belek, çoğunluğu en iyi notu içeren toplam 15338 değerlendirme alarak, değerlendirme sayısı bakımından da diğer adaylara açık ara fark attı.

trivagoda yer alan 4 bin otele ait 380 binden fazla değerlendirmenin incelendiği bir araştırma ile belirlenen Avrupa'nın en memnuniyet verici sahilleri listesinde Baltık Denizi'nde bulunan Alman ada şehri Binz 80,11 puanla ikinciliği elde etti. Üçüncülüğü 79,86 puanla İtalya'nın Sorrent beldesi, dördüncülüğü ise 79,31 puanla Portekiz'in okyanus adası Madeira'da bulunan liman şehri Funchal elde etti. Türkiye'de de son yılların gözde destinasyonları arasında yer alan Hırvatistan'ın orta çağ şehri Dubrovnik de listede beşinci sırada yer aldı.

Türkiye'nin, İspanya ve İtalya'dan sonra Avrupa'nın üçüncü en sevilen tatil ülkesi olduğunu bildirildi. Belek'in 80,31 puan ile en üst sırada yer aldığı listede Side 75,61 puanla 22. sırada, Bodrum 71,12 puanla 27. sırada, Antalya 73,77 puanla 35. sırada ve Alanya 72,78 puanla 40.sırada yer alarak Türkiye'yi temsil etti.

Listede ayrıca Türkiye'nin turizm pazarındaki en önemli rakiplerinden biri olarak görülen İspanya'nın tanınmış destinasyonlarından sayılan Tenerife, Costa Blanca, İbiza, Mallorca gibi beldelerin listenin sonlarında yer alması dikkat çekti.

OTELLERİ EN YÜKSEK MEMNUNİYET DERECESİNİ ALAN 5 SAHİL BELDESİ

1 - BELEK (ANTALYA, TÜRKİYE)
Antalya Havaalanına yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunan tatil beldesi Belek'te bulunan 55 otel, ortalama 80,31 puan alarak trivago sıralamasında en üst sıraya yerleşmiştir. Golf sevenler tarafından da oldukça sevilen Belek, neredeyse sadece otel ve konaklama tesislerinden oluşmaktadır. Yüz üzerinden 90 puan elde eden beş yıldızlı Kaya Resort Belek, buradaki oteller arasında bir numaralı sırada yer almaktadır.

2 - BINZ (RUGEN, ALMANYA)
Almanya'nın en büyük adasında bulunan dinlenme yeri Binz'te, tatilciler bu ülkenin en sevilen sahil otellerini bulabilirler. Baltık Denizi'nde yeralan sahil beldesi, listede 80,11 puan ile ikinci sırada yer almaktadır. Çok olumlu değerlendirmeler almış olan 46 Binz oteli, şehirlerinin listede ikinci sırada yer almasını sağlamışlardır. Yüz üzerinden 93 puan alan Hotel Kurhaus Binz, buradaki listenin başında bulunmaktadır.

3 - SORRENT (ADRIA, İTALYA)
Ortalama 79,86 puanla Sorrent otelleri Çizme'yi listenin üst sıralarına taşımışlardır. En iyi değerlendirmelere layık görülen Hotel Villa Oriana Relais 91 trivago derecelendirme puanı alarak bu beldenin en iyisi olduğunu göstermiştir. Küçük italyan şehri Sorrent'ten araştırmaya 104 otel katılmıştır.

4 - FUNCHAL (MADERIA, PORTEKİZ)
Portekizin Atlantik kıyılarının karşısında yer alan Madeira adasının küçük bir liman kenti olan Funchal'ı 79,31 puan ile trivagonun "Avrupa'nın En İtibarlı Sahilleri" listesinde dört numaralı sırayı elde etmesine yardım eden 93 otel araştırmada yer almıştır. Şehrin en eski binalarından birinin restore edilerek oluşturulması ile hayat bulan beş yıldızlı Estalagem Quinta Da Bela Vista oteli beldenin en itibarlı konaklama tesisi olarak görülmektedir.

5 - DUBROVNİK (DALMAÇYA, HIRVATİSTAN)
Dubrovnik ya da eski adıyla Ragusa, Hırvatistan'ın Adriyatik Denizi sahilinde bulunan, Orta Çağ'dan kalma tarihi eserleri ile ünlü şehri, listede 78,77 puan ile beşinciliği elde etmiştir. Bu şehre bu başarıyı getiren 47 otel arasında müşterilerini en çok memnun eden otel beş yıldızlı Hilton Imperial Dubrovnik'dir. Misafirleri bu otel için 89 puan vermişlerdir.
  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...