AYEDAŞ'a borcu olanlar dikkat

AYEDAŞ Genel Müdürü Kovancı, abonelerinin geçmiş dönem borçlarını yeniden yapılandırma işlemine başladıklarını belirtti.

Anadolu Ajansı 29.03.2011 - 12:30

AYEDAŞ'a borcu olanlar dikkat

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım A.Ş. (AYEDAŞ) Genel Müdürü Sami Kovancı, yaptığı yazılı açıklamada, kurumun ''Torba Yasa'' olarak bilinen 6111 sayılı kanuna istinaden elektrik tüketiminden kaynaklanan alacakların yeniden yapılandırılması için AYEDAŞ'ın işlemlere başladığını kaydetti.

Uygulama kapsamında AYEDAŞ müşterilerinin 31 Aralık 2010 tarihinden önceki döneme ait fatura borcunun, gecikme zammı uygulanarak yeniden yapılandırıldığını belirten Kovancı, şu bilgileri verdi:

''29 Nisan 2011 tarihine kadar sürecek uygulama kapsamında başvuruda bulunan müşterilerimizin, yeniden yapılandırılacak geçmiş dönem borçlarını 6, 9, 12 ya da 18 taksite bölerek ödeme imkanı da bulunmaktadır. 'Torba Yasa' olarak da bilinen kanun çerçevesinde geçmiş döneme ait elektrik borcunu yeniden yapılandırma şansını kaçırmak istemeyen tüm müşterilerimiz, genel müdürlüğümüz ya da abonesi bulunduğu AYEDAŞ İşletme Müdürlüğü'ne giderek başvuruda bulunabilirler.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...