Bakan Albayrak: Millet oyunun farkında

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 15 Temmuz'dan sonra kesilen terörün, bir yerlerden düğmeye basılmış gibi yeniden başladığını söyledi.

Haberler - NTV Haber 19.08.2016 - 15:57

Bakan Albayrak: Millet oyunun farkında

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak artan terör olaylarını değerlendirdi.

"MİLLET OYUNUN FARKINDA"

Terör olaylarının 15 Temmuz'dan sonra bir süre kesildiğine ardından yeniden başladığına dikkat çeken Albayrak, "Millet artık oyunun farkında. Cumhurbaşkanımızın saçının teline bir zarar gelse artık bunun olağan şüphelisi bellidir. Millet olarak bu oynanan oyunu çok daha net okuyoruz" ifadelerini kullandı.

İSRAİL İLE İLİŞKİLERDE YENİ DÖNEM

TRT yayınına katılan bakan Albayrak'a İsrail ile ilişkilerin normalleşmesinin enerji işbirliğine nasıl yansıyacağı da soruldu. Bakan Albayrak, "Kazan kazan ve bölge barışı iki tarafından da menfaati anlamında süreci başlatacağız" dedi.

ENERJİDE YERLİ KAYNAK KULLANIMI 

Türkiye'nin enerjide dışa bağımlılığını azaltmak için stratejik adımlar atılacağını söyleyen Bakan Albayrak, "Bunlardan biri yerli kömürün enerji üretimindeki payının artırılması" dedi.

15 TEMMUZ SONRASI EKONOMİ 

15 Temmuz sonrası ekonomik tabloyu da değerlendirdiren Albayrak, "Kongre oldu hükümet değişti darbe oldu şu oldu bu oldu kur hala 2.90 ve düşüş trendine devam ediyor. Türkiye'nin ekonomik temel dinamikleri çok sağlam" şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...