Bakan Soylu: Maaşların geri alımına ilişkin hüküm yok

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, usulsüzlük tespit edilenlerin memurluktan ayrılacağını ve cezai işlemlerin devam edeceğini açıkladı.

Haberler - ntv.com.tr 18.08.2016 - 12:54

Bakan Soylu: Maaşların geri alımına ilişkin hüküm yok

FETÖ'ye yönelik sürdürülen mücadele sürecinde işten atılan memurların maaşlarını faiziyle geri ödeyeceği iddia edilmişti. Bu iddia bugün yalanlandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, hükümet tarafından çıkarılan son kanun hükmünde kararname (KHK) ile memuriyetten ayrılmasına karar verilenlerin, şimdiye kadar aldıkları maaşların geri alımına ilişkin hüküm bulunmadığını söyledi.

Soylu "Mesleki Eğitim ve İstihdam Seferberliği' protokolünün imza töreninde gazetecilerin soruları üzerine, "2010 KPSS ile ilgili bir usulsüzlük tespit edilirse bu kişilerin memuriyet hakları sona erecek. Usulsüz atanan memurların aldığı maaşların geri alınmasıyla ilgili bir düzenleme son çıkardığımız KHK'da bulunmuyor. Neticede orada çalışmışlardır" dedi.

Soylu, "Atanmalarında usulsüzlük tespit edilenler memurluktan ayrılacak ve haklarında cezai işlemler devam edecektir" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş da pazartesi günü yaptığı açıklamada, 2010 yılındaki Kamu Personeli Seçme Sınavı'nda (KPSS) soru çaldığı tespit edilenlerin memuriyetini kaybedeceğini söylemişti.

Sayfa Yükleniyor...