Banka çalışanına bin lira 'İstanbul' parası

Genel merkezini Ankara'dan İstanbul'a taşıyan Vakıfbank, çalışanlarının İstanbul'a alışması için ayda bin liranın üzerinde destek verecek.

14.04.2011 - 15:42

Banka çalışanına bin lira 'İstanbul' parası

Genel merkezini Ankara’dan İstanbul’a taşıyan Vakıfbank operasyonu 18 Nisan’da başlatıyor.

3 yıl sürecek olan taşınma sürecinin ilk adımında 350 Vakıfbank çalışanı İstanbullu olacak. Banka çalışanlara yardımcı olmak için destek merkezi kurarken, iki yıl süresince de maaştan ayrı aylık bin TL’nin üzerinde maddi destek sağlayacak.

Radikal'in haberine göre, ilk olarak birkaç başkanlık İstanbul’a gelecek. Levent’teki binada bulunan kurumsal iletişim gibi bölümler de bankanın yine aynı bölgede bulunan diğer binasına taşınacak.

İstanbul’a taşınılması ile ilgili çekinceleri gidermek için yöneticilerin çalışanlarla birebir görüşmelerde bulunduğunu ve ikna sürecinin yaşandığını belirten Vakıfbank yetkilileri, “Herkes ikna olmuş ve mutlu bir şekilde geliyor. Kurulan destek birimi çalışanlara bu süreçte her konuda yardımcı oluyor. Ayrıca taşınmanın maliyetinin düşük olması için nakliye firmalarıyla da özel anlaşmalar yapıldı. Uygun fiyatlar alındı” diyor. Banka yetkilileri, çocuklu ailelerin ise taşınması için hazirana kadar süre tanındığını belirtiyor.

REKLAMLARI DÖNMEYE BAŞLADI
Vakıfbank, taşındığını reklam filmiyle de duyurmaya başladı. Dramatik bir taşınma öyküsünün ele alındığı reklamda taşınma süreci küçük bir çocuğun gözünden anlatılıyor. ‘Türkiye’nin bana ihtiyacı var’ sloganının kullanıldığı reklam filminde Vakıfbank çalışanlarının fedakârlığı vurgulanıyor. Alaaddin Adworks’ün hazırladığı reklam filminin çekimleri dört gün sürdü.

DİĞER BANKALAR SIRADA
İstanbul’un uluslararası finans merkezi olması projesiyle birlikte genel merkezini İstanbul’a taşımaya hazırlanan diğer bankalar şöyle: Ziraat Bankası, Halkbank, Merkez Bankası, BDDK, SPK.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...