Başbakan Yardımcısı Babacan: Kur konusunu yakından takip ediyorum

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Babacan, "Kur konusunu çok ciddi yakından takip ediyorum" dedi.

ali-babacan-10-02-15

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, doların 2.50 TL'yi aşmasıyla ilgili olarak, Merkez Bankası'nın kur konusunu çok ciddi yakından takip ettiğini belirterek, "Ama hükümetin bir üyesi olarak, herhangi bir şekilde daha fazla ayrıntısına girmek durumunda değilim" dedi.

İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı'nın ardından basın toplantısı düzenlendi. Ali Babacan, toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Ali Babacan, doların 2.50 lirayı aşmasıyla ilgili soru üzerine, "Türkiye olarak fiyat istikrarı açısından ve genel enflasyon açısından değerlendirildiği zaman, Merkez Bankası kur üzerinde çok ciddi yakından takip ediyor. Ama hükümetin bir üyesi olarak, herhangi bir şekilde daha fazla ayrıntısına girmek durumunda değilim" dedi.

AB tarafından gelen Yunanistan tepkileriyla ilgili görüşü de sorulan Babacan, "Karşılıklı olarak kabul edilebilir bir çözüm olmasını umuyorum, kabul edilebilir bir süre içerisinde" dedi. 

Sayfa Yükleniyor...