'Bayramda 10 milyar liralık harcama bekliyoruz'

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı'nda 10 milyar liralık harcama yapılmasını beklediklerini söyledi.

Anadolu Ajansı 06.10.2013 - 10:15

'Bayramda 10 milyar liralık harcama bekliyoruz'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı (TESK) Bendevi Palandöken, yazılı açıklamasında, geçen yıl 6 günlük bayram tatilinde 770 bin büyükbaş, 2 milyondan fazla da küçükbaş kurban kesilerek piyasaya 3,5 milyar lira girdiğini anımsatan Palandöken, bu bayram bu rakamın 4 milyar liraya ulaşmasını beklediklerini belirtti.

Esnafın, bayram süresince piyasaların hareketlenmesini beklediğini ifade eden Palandöken, maaşların erken ödenmesi kararının da etkisiyle bu bayram 10 milyar liralık harcama yapılacağını kaydetti.

Kurban Bayramı'nın masrafların ağırlaştığı kış aylarına denk geldiğini belirten Palandöken, "Kurban bayramından bir ay önce okulların açılması ile hane halkı harcamalarında ortalama yüzde 30 artış görüldü. Esnafımızda fiyatlar makul, her hazırlık yapılmış ama yüzler gülmüyor. Vatandaşlarımız mahalle esnafını da düşünsünler. Bir kilo şekerden ne olur demeyin. Küçük de olsa alışverişleriniz
için bayramlaşma için mutlaka mahalle esnafınıza uğrayın" dedi.

Bayram alışverişi yapacak vatandaşları, Çin tatlandırıcısına karşı da uyaran Palandöken, bu ülkeden gelen tatlandırıcılarla yapılan şekerlemelerin alınmaması gerektiğini ifade etti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...