BNP Paribas'tan Türkiye açıklaması

BNP Paribas'ın Başkanı Lemierre, Merkez Bankası'nın faiz kararına ilişkin, "Türkiye cesur, ciddi ve son derece önemli bir karar aldı" dedi. Türkiye'den çıkmayı düşünmediklerini belirten Lemierre, "Türkiye ekonomisi mükemmel" ifadesini kullandı.

Anadolu Ajansı 14.09.2018 - 15:32 | Son Güncelleme : 14.09.2018 - 15:35

BNP Paribas'tan Türkiye açıklaması

Singapur Zirvesi'nde CNBC televizyonuna Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararı değerlendiren Fransız bankacılık grubu BNP Paribas'ın Başkanı Jean Lemierre, "Türkiye cesur, ciddi ve son derece önemli bir karar aldı." ifadesini kullandı.

Lemierre, bankanın Türkiye'den çıkmayı değerlendirip değerlendirmediği yönündeki soruya ise, "Hayır, neden? Türkiye mükemmel bir ülke. Türkiye ekonomisi mükemmel. Çalışkanlar, ihracat yapıyorlar. Nasıl iş yapılması gerektiğini biliyorlar." şeklinde cevap verdi.

Türkiye'nin son dönemde bazı zorluklarla karşılaştığını anlatan Lemierre, "Eminim ki bu zorluklarla nasıl mücadele edileceğini biliyorlar. Türkiye'nin tepki vermesi gerekiyor ve o tepkiyi verdi. Para biriminin giderek daha fazla zayıfladığı bir zamanda doğru tedbirleri aldıklarını düşünüyorum." değerlendirmesinde bulundu.

MERKEZ BANKASI NE MESAJ VERDİ?

Sayfa Yükleniyor...