Bomontiada'nın isim sponsoru Yapı Kredi oldu (Yapı Kredi Bomontiada)

Doğuş Grubu ile Yapı Kredi arasındaki işbirliği kapsamında, Bomontiada'nın ismi Yapı Kredi Bomontiada oldu. Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Karadere "TimeOut dergisi geçtiğimiz aylarda dünyanın gezilmesi gereken en havalı mekanlarını listeledi. Seçilen 50 mekanın içinde listeye Türkiye'den girebilen tek mekan Bomontiada oldu" dedi.

Haberler - ntv.com.tr 19.02.2019 - 16:48 | Son Güncelleme : 19.02.2019 - 18:03

Bomontiada'nın isim sponsoru Yapı Kredi oldu (Yapı Kredi Bomontiada)
Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen-Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere

Doğuş Grubu ile Yapı Kredi arasında imzalanan işbirliği anlaşması kapsamında, Bomontiada'nın ismi Yapı Kredi Bomontiada olarak değişti.

Anlaşma dolayısıyla Yapı Kredi Kültür Sanat küratörlüğünde hazırlanan "Yaşar Kemal - Çukurova Fotoğrafları" sergisinin açılışına katılan Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Nafiz Karadere, Yapı Kredi'nin kültür, sanat ve eğlence mekanı Bomontiada'nın isim sponsoru olduğunu dile getirdi.

Karadere, fabrika bahçesinin geçmişte şair, yazar, tiyatro oyuncusu ve heykeltıraşları bir araya getirdiğini belirterek, Bomontiada'da bunu devam ettirmeyi arzuladıklarını söyledi.

KARADERE: TÜRKİYE'DEN LİSTEYE GİREN TEK MEKAN BOMONTİADA

Nafiz Karadere, mekanın Ara Güler Arşivi ve Müzesi, Leica, Alt, Bomontiada ve Atölye adı altındaki kültür sanat kurumlarına ev sahipliği yaptığının altını çizerek, "TimeOut dergisi geçtiğimiz aylarda dünyanın gezilmesi gereken en havalı mekanlarını listeledi. Seçilen 50 mekanın içinde listeye Türkiye'den girebilen tek mekan Bomontiada oldu" dedi.

Sponsorluk anlaşması kapsamında üç yıl boyunca, Yapı Kredi Bomontiada'da kültür ve sanat alanında çok güzel işler yapacaklarına inandığını dile getiren Karadere, işbirliğinin oluşmasında emeği geçen Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'e ve Yapı Kredi Genel Müdürü Gökhan Erün'e teşekkür etti.

Bomontiada'da "Yaşar Kemal - Çukurova Fotoğrafları" sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Bomontiada'da "Yaşar Kemal - Çukurova Fotoğrafları" sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

"ŞEHRE BAMBAŞKA BİR SOLUK GETİRECEK"

Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen de yapılan işbirliği dolayısıyla önemli bir gün yaşadıklarını belirterek, şunları aktardı: "Böyle anlamlı bir işbirliğine imza atmaktan gerçekten çok heyecanlı ve mutluyuz. Bir yanda, kendini bir kültür kompleksi olarak tanımlayan, yeme içmeden eğlenceye, kültür, sanattan sosyalleşmeye, içinde pek çok imkanı barındıran, belki de şehrin göbeğindeki tek adres olan Bomontiada var. Diğer yanda ise 75 yıldır sektörde öncü, kredi kartı alanında lider, köklü kurum Yapı Kredi var. Kendi alanlarında fark yaratan bu iki kurumun yan yana gelmesi ve bu işbirliğine girmesinin şehre bambaşka bir soluk getireceğine inanıyoruz."

Üç yıl içinde birçok farklı proje ve aktiviteyi hayata geçirmeyi hedeflediklerini ifade eden Ülgen, Bomontiada'nın kültür sanat alanında şehrin önemli buluşma noktalarından biri olduğuna dikkat çekerek, "Tarihi dokusu ve kendine has kültürüyle bu eşsiz mekan, şüphesiz kültür sanat mirasımızı sürdüreceğimiz bir başka mekan olacak. Kültür sanat, Yapı Kredi'nin taşıdığı önemli bir miras" değerlendirmesini yaptı.

Yaşar Kemal-Çukurova Fotoğrafları sergisi medya mensuplarına tanıtıldı. Yaşar Kemal-Çukurova Fotoğrafları sergisi medya mensuplarına tanıtıldı.

Serkan Ülgen, yaratıcı endüstrilerin gelişimine, kültürel paylaşımlara ve yenilikçi üretimlere katkıda bulunmaya devam edeceklerinin altını çizerek, "Sene içerisinde atölye çalışmaları, söyleşiler ve konserlerle sanatseverlere dolu dolu bir program sunmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, ülkemizin kültür dünyasına büyük katkılar sunan Yapı Kredi Kültür sanatın etkinlikleri kapsamında ilk adımımızı Yaşar Kemal'in ölüm yıl dönümünde ziyaretçilere açtığımız çok özel bir sergiyle atıyor olacağız" şeklinde konuştu.

ÇUKUROVA FOTOĞRAFLARI SERGİSİ 25 NİSAN'A KADAR GEZİLEBİLECEK

Yapı Kredi Bomontiada'da, fotoğraf sanatçısı Lütfi Özgünaydın'ın fotoğraflarından oluşan "Yaşar Kemal - Çukurova Fotoğrafları" sergisi 25 Nisan Pazartesi gününe kadar ziyaret edilebilecek.

DOĞUŞ GRUBU'NA 'BOMONTİADA ARA GÜLER MÜZESİ' ÖZEL ÖDÜLÜ

Sayfa Yükleniyor...