Bu otoparkta sergi salonu var!

Türkiye’nin ilk sergi salonlu otoparkı Cihangir’de açılıyor.

Haberler 21.12.2009 - 16:53

Bu otoparkta sergi salonu var!

İSPARK, Beyoğlu Cihangir’de yapımı son aşamasına gelen ve tamamı zemin altında olan modern otoparkı Aralık ayında İstanbulluların hizmetine sunuyor.
Otopark, bölgede park ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlayacağı gibi kültürel etkinliklerin de merkezi olacak.

Toplam 3 bin metrekarelik alana yapılacak olan otoparkta, sergi ve fitness salonu ile sosyal donatı alanları da yer alacak. Klasik ve yarı otomatik (combi lift) sistemin birlikte kullanıldığı otopark, 313 araç kapasiteli olacak.

otoparkın dikkat çeken bir yönü ise üstünün yeşil alan kaplı olması. Bu yeşil alanda çocuk oyun parkları, basketbol sahası ve sosyal donatı alanları da bulunuyor.

Cihangir’de yaklaşık 10 ay önce yapımına başlanan çok amaçlı otopark projesinde son aşamaya gelindiğini belirten İSPARK Genel Müdürü Kadir Gurbetci, “2010 Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul’da, park sorununun yoğun olarak yaşandığı diğer bölgelerde de modern otopark projelerini yapmaya devam edeceğiz” dedi.

AVRUPA'NIN EN HIZLI OTOPARKI MERTER'E YAPILIYOR
Merter’de de 3 katlı 400 araç kapasiteli Avrupa’nın en hızlı otomatik otoparkının temelleri atıldı. Yeraltına yaklaşık 20 metre inilerek yapılacak otoparkın hafriyat ve teknik çalmaları hummalı bir şekilde devam ediyor. Projenin 2010 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.

Sayfa Yükleniyor...