Bursa'da yeni stad için karar çıktı

Bursa Platformu Derneği, yeni stadın Veledrom'a yapılmasına destek verdi.

Anadolu Ajansı 27.03.2010 - 12:44

Dernek Başkan Vekili Suat Gülçimen, stadın mevcut yerinde yapılmasının avantajlarından daha fazla soruna yol açacağını belirterek, Velodrom'un ise kent merkezinde olması, trafik ve otopark gibi sıkıntıları bulunmaması gibi ciddi avantajları bulunduğunu söyledi.       

Takımın, yakaladığı büyük avantaj ile zirvede yoluna devam ettiğini belirten Gülçimen, Bursaspor'un sezon sonunda şampiyonluk ipini göğüsleyeceğine inandıklarını vurguladı.        

Gülçimen, Bursa'da yıllardır stadyum konusunda yapılan tartışmaları çok yakından takip ettiklerini dile getirerek, stadın mevcut yerine yapılmasının sakıncalarını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye birkaç kez aktardıklarını belirtti.        

Atatürk Stadı'nın bulunduğu yere daha büyük bir stat yapılması halinde ortaya çözülmesi çok zor olan çeşitli sıkıntılar çıkacağını anlatan Gülçimen, şunları söyledi:        

''Öncelikle kentin en işlek yerinde olduğu için ciddi bir trafik ve otopark sorunu var. Stadın büyümesi için spor salonunun yıkılması gerekir ama Bursa'nın birinci ligde oynayan basketbol ve voleybol takımları da var. Yeni stat ile aynı anda yeni bir spor salonu yapmak ise çok zor. Stresli maçlarda oluşacak güvenlik sıkıntıları da var. Ayrıca mevcut alanda UEFA ölçülerinde bir stat oturtmak da neredeyse imkansız. Bu nedenle yeni stadın Veledrom'a yapılmasını destekliyoruz.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...