İnovasyona dönük süreçleri benimseyerek, sürdürülebilir rekabet avantajına ulaşan başarı örneklerinin ödüllendirilmesi ve bu tür yaklaşımların yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen İSO İnovasyon Ödülleri Yarışmasında büyük ödülün sahibi Dizayn Grup oldu.

İSO 8. Sanayi Kongresi çerçevesinde gerçekleştirilen, 7 değişik kategoride yapılan yarışma ödül kazananlar 41 ön başvuru arasından finale kalan 17 firma arasından kendi alanlarında uzman 8 jüri üyesi tarafından belirlendi.

Dizayn Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Mirmahmutoğulları; bu ödüllerin kendilerini teşvik edeceğini belirterek “Tüm insanlığa ve Türkiye ekonomisine katkılarımız devam edecek." dedi.

Şu anda 85 patenti olan ve 80’den fazla ülkeye ihracatta bulunan Dizayn Grup Yurt İçi Satış ve Genel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Savaş Ekmen'in şu sözleri ise dikkatleri çekti:

“Firmamızın AR-GE’ye yaptığı yatırımlar sayesinde zor günlerde de tercih edilen ürünler geliştirdik, bu da krizleri atlatmamızda fırsat oldu.”

BEYİN GÜCÜNE AR-GE DESTEĞİ
Sıvı akışkanların taşınmasında uzmanlaşan ama bunun yanında insanlık için önemli projelere AR-GE desteği sağlayan Dizayn Grup topraksız tarım kapsamında suda domates yetiştirilmesi ve üre saati gibi çeşitli alanlarda önemli AR-GE çalışmalarına ve başarılara imza attı.

Dizayn Grup ayrıca bu yıl beşincisi düzenlenen sosyal sorumluluk projesi "Beyin Göçüne Karşı Beyin Gücünü Teşvik Ediyoruz" ile de birçok önemli projeye katkı sağlıyor.