Can Holding hedef yükseltti

Can Holding bünyesindeki Energy Petrol, 2016’da AR-GE çalışmalarına 10 milyon TL yatırım yaptı. Bu yatırımın meyvesini 15 milyon dolarlık madeni yağ ihracatıyla alan şirket, 2017 hedeflerini yükseltti.

ntv.com.tr 12.06.2017 - 13:07

mehmet can.jpg

Energy Petrol, madeni yağ üretimi ve ihracatında vites artırdı. 2016’yı 15 milyon dolarlık madeni yağ ihracatıyla kapatan şirket, 2017 ihracat hedefini 25 milyon dolara çıkardı. AR-GE çalışmalarına ağırlık veren ve bu alanda 10 milyon TL yatırım yapan Energy Petrol, yenilikçi ürünler için kolları sıvadı.

“DAHA FAZLA İHRACAT İÇİN TEKNOLOJİ VE İNOVASYONA YATIRIM YAPIYORUZ”  

Can Holding Enerji Grubu Başkanı Mehmet Can, ihracat ürünlerinin ağırlıklı olarak otomotiv grubu kapsamındaki motor yağlarından oluştuğunu söyledi. Can, “AR-GE’ye yatırımı kendimize ve ülkemize yatırım olarak görüyoruz. Daha fazla ihracat için, ülkemizin cari açık sorununun bitmesine katkı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Afrika’ya, Türki Cumhuriyetlerine ve Ortadoğu ülkelerine ihracat gerçekleştiriyoruz. Hedeflerimizi yükselttik. Bu yıl 25 milyon dolar ihracat yapmayı hedefliyoruz. Bu hedefe AR-GE’siz ulaşmamız imkansız. Yenilikçi ve üst düzey ürünler üretmek için 8 bin metrekare alanda yıllık 50 bin ton madeni yağ üretimi ve depolama yapıyoruz” dedi.

Enerji grubu cirosunun 2016’da 1 milyar 500 milyon TL olduğunu ifade eden Mehmet Can, bu yıl revize ettikleri ihracat rakamları ile 1 milyar 800 milyon TL’lik ciro hedeflerinin olduğunu söyledi.

YENİLİKÇİ ÜRÜNLER AKADEMİK ÇALIŞMALAR SONUCU ÇIKIYOR

Akaryakıt, madeni yağ ve LPG sektörlerinde faaliyet gösteren Energy Petrol, otomotiv grubu başta olmak üzere endüstriyel yağlarda antifriz çeşitleri, oto bakım ürünleri üretimi ve satışı yapıyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) lisanlı madeni yağ fabrikaları baz alındığında pazar payı ve bayi kapsamında Türkiye’de ilk 10’da yer alan şirket, yenilikçi ürünlerini akademik çevrelerden aldığı raporlar ve testler doğrultusunda geliştiriyor. Energy Petrol, hızla ilerleyen otomotiv teknolojisine AR-GE çalışmalarıyla adapte oluyor.

Sayfa Yükleniyor...