Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Aralık 2019 anlık ve güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 18 Aralık 2019 anlık ve güncel altın fiyatları... Gram altın 280,5 lira, çeyrek altın 457 lira ve Cumhuriyet altını 1.870 liradan işlem görüyor

ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 18.12.2019 - 11:00

altın6.jpg

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 280,5 lira seviyesinde seyrediyor.

Gram altın, dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanarak yüzde 0,43 yükselişle 280,5 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda Kapalıçarşı'da çeyrek altın 457 lira, Cumhuriyet altını da 1.870 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise yüzde 0,10 değer kazanarak 1.477 dolardan işlem görüyor.

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu belirtirken yurt dışında euro bölgesinde enflasyon verilerinin takip edileceğini kaydeden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.484 dolar seviyesinin, gram altında ise 285 liranın direnç olarak öne çıktığını kaydetti.

Analistler, küresel piyasalarda ABD Başkanı Donald Trump'ın azil sürecine ilişkin gelişmelerin takip edileceğini belirtti.

Temsilciler Meclisi Adalet Komitesi'nin, Trump'a yönelik azil için gerekçe olabilecek suçlamaları içeren raporunun önceki gün yayımlaması sonrası dava taslağının bugün Temsilciler Meclisi Genel Kurulu'nda oylanması bekleniyor. 

Azil maddelerinin yer aldığı dava taslağı, Demokratlar'ın çoğunlukta olduğu Temsilciler Meclisi Genel Kurulu'nda kabul edilmesi durumunda Cumhuriyetçiler'in çoğunlukta olduğu Senato'ya gidecek.

Merkez Bankası'nın faiz indirimleri sonrası TL reel faizinin azalmasının da etkisiyle gelişen ülke para birimlerinden negatif ayrışırken, dolar/TL iki ayın en yüksek seviyesinde bulunuyor.

DOLAR VE EURODA SON DURUM

UZMAN YORUMU: EN MANTIKLI YATIRIM ARACI ALTIN

Sayfa Yükleniyor...