Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ekim 2021 güncel altın fiyatları

Altının gram fiyatı 502,4 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 823 lira, Cumhuriyet altını 3.360 liradan satılıyor. Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ekim 2021 güncel altın fiyatları...

Haberler - ntv.com.tr 06.10.2021 - 13:43

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 6 Ekim 2021 güncel altın fiyatları

Altın fiyatları, ABD Hazine tahvil faizlerindeki yükseliş ve dolardaki kuvvetlenmeyle beraber salı günkü yükselişinden sonra yeniden geriledi. Gram altın ise dolar/TL ve küresel altın fiyatlarının birbirini dengelemesiyle 501 TL civarında bulunuyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Altının gram fiyatı, yeni güne yükselişle başlamasının ardından, saat 10.50 itibarıyla dünkü kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 502,4 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 823 lira, Cumhuriyet altını da 3.360 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,6 altında 1.750 dolardan alıcı buluyor.

Analistler, petrol başta olmak üzere ham madde fiyatlarındaki artış ve bu paralelde enflasyondaki yükselişin beklenenden daha uzun süreceği endişelerinin küresel piyasalarda risk algısını artırdığını belirterek, buna paralel dolar kurundaki artışın, yurt içinde altın fiyatlarının yükselmesine neden olduğunu söyledi.

Bugün ABD'de ADP istihdam raporu, Euro Bölgesi'nde perakende satışlar ve ABD Merkez Bankası yetkililerinin açıklamalarının takip edileceğini ifade eden analistler, yüzde 1,56 seviyesinde bulunan ABD'nin 10 yıllık tahvil faizinin seyrinin de yatırımcıların odağında bulunduğunu söyledi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...