Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 14 Ağustos 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 14 Ağustos 2023 güncel çeyrek altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 14 Ağustos 2023 güncel altın kuru fiyatları

Çeyrek altın fiyatlarında son durum...

fiyatları, dolar ve tahvil getirilerinin bu hafta yayımlanacak olan ABD Merkez Bankası'nın (Fed) temmuz ayı para politikası toplantısı tutanakları öncesinde güçlenmesinin ardından beş haftadan uzun sürenin en düşük seviyesini gördü.

Altının spot piyasadaki ons fiyatı 1912 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Altının gram fiyatı, 1665 lira, çeyrek altın 2 bin 740 liradan, 11 bin 40 liradan satılıyor.

Küresel piyasalar, dünya genelinde devam eden enflasyon ve resesyon endişeleriyle haftaya negatif bir seyirle başlarken, hafta boyunca takip edilecek yoğun makroekonomik veri gündeminin varlık fiyatlarının yönü üzerinde etkili olması bekleniyor.

Pasifik okyanusunun iki yakasında yer alan dünyanın en büyük ekonomileri ABD ve Çin'in ekonomik gidişatına ilişkin belirsizlikler fiyatlamaları zorlaştırmaya devam ediyor.

ABD'de açıklanan veriler dolayısıyla enflasyonla mücadelede Fed'in bir faiz artışına daha gidebileceği ihtimali bulunurken, Çin'deki deflasyonist süreçle birlikte gayrimenkul sektöründe büyük oyuncuların temerrüde düşme olasılığı risk algısının artmasına neden oluyor.

Analistler, bugün dünya genelinde veri gündeminin sakin olduğunu aktararak, teknik açıdan altının ons fiyatında 1910 doların destek, 1930 doların direnç konumunda bulunduğunu kaydetti.

ANLIK FİYATLARI

Çeyrek altın ziynet takı grubunun en küçük üyesidir. Halk arasında küçük altın olarak adlandırılmaktadır.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAMDIR?

Altınlar ağırlıklarına göre değer kazanırlar. Çeyrek altın 18 mm kalınlığında ve 22 ayardır. Çeyrek altın 1,75 gram ağırlığındadır. Bir çeyrek altındaki has altın ağırlığı ise 1,635 gram olarak hesaplanmıştır.

KULPLU ÇEYREK ALTINLAR DAHA MI PAHALIDIR?

Çeyrek altın gerek takı, gerek ziynet eşyası, gerek yatırım aracı olarak kullanılmıştır. Hediyelik olarak nitelendirilen çeyrek altınlar kulplu olur. Yatırım amaçlı tercih edilen çeyrek altınlar ise kulpsuz olmaktadır. Çeyrek altının has altın içeriği kulplarında yer almaz. Çeyrek altındaki kulplar altın değildir.

Sayfa Yükleniyor...