Çeyrek altın ne kadar? (15 Ekim 2019 altın fiyatları)

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatı ne kadar? 15 Ekim 2019 anlık ve güncel altın fiyatları... Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda YPG/PKK ve DAEŞ terör örgütlerine karşı yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'nın 7. gününde gram altın 282 lira, çeyrek altın 464 lira ve Cumhuriyet altını da 1.893 liradan işlem görüyor.

Haberler - ntv.com.tr 15.10.2019 - 11:23

Çeyrek altın ne kadar? (15 Ekim 2019 altın fiyatları)

Altının gram fiyatı, önceki kapanışa göre yüzde 0,7 değer kaybıyla 282,4 lira seviyesinde seyrediyor.

Dün, altının ons fiyatı ve dolar kurundaki yükselişe paralel değer kazanan gram altın, günü yüzde 1,0 artışla 284,5 liradan tamamladı.

Altının gramı, yeni güne düşüşle başlamasının ardından önceki kapanışın yüzde 0,7 altında 282,4 liradan işlem görüyor. Kapalıçarşı'da çeyrek altın 464 lira, Cumhuriyet altını da 1.893 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise önceki kapanışın yüzde 0,1 altında 1.491,2 dolar seviyesinde seyrediyor.

Uzmanlar, ABD ve Çinli yetkililer arasında devam eden ticaret görüşmelerine ilişkin yapılan olumlu açıklamalara rağmen Çin tarafının anlaşmayı imzalamadan önce detaylar üzerinde biraz daha çalışmak istemesinin, müzakereleri olumsuz etkileyebileceğini söyledi.

Dün, bu yöndeki haberlere paralel görece azalan risk iştahının altının ons fiyatını yukarı yönlü desteklediğini belirten uzmanlar, ticaret görüşmelerinin yatırımcıların gündeminde olmaya devam edeceğini kaydetti. 

Suriye sınırına ilişkin gelişmelerin dolar kuru üzerinden altının gram fiyatında belirleyici olacağını aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.475 doların destek, 1.500 dolar seviyesinin direnç konumuna gelebileceğini, gram altında ise 287 liranın direnç olarak öne çıktığını ifade etti.

TRUMP'TAN YAPTIRIM AÇIKLAMASI (HABERE GİT)

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik duyurduğu yaptırımlar yürürlüğe girdi.

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye'ye yönelik duyurduğu yaptırımların yürürlüğe girdiğini bildirdi. Buna göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptırım listesine alındı. Listede üç bakanın yanı sıra Milli Savunma Bakanlığı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da var. 

Diğer taraftan, yaptırımlar ABD ile yürütülen 100 milyar dolarlık ticaret görüşmelerinin durdurulmasını da kapsıyor. Türkiye’den çelik ithalinde uygulanan gümrük vergileri yüzde 50’ye, yani mayıs ayındaki indirimden önceki seviyeye çıkarıldı. Bu arada ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Başkan Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonda görüştüğünü, görüşmede Trump'ın Erdoğan'a Suriye'deki harekatı durdurma çağrısı yaptığını ifade etti.

ALTIN ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER (VİDEO)

Sayfa Yükleniyor...