Chobani, ABD'de halka arz oluyor

ABD'nin ünlü yoğurt markalarından biri olan Chobani'nin Türk patronu Hamdi Ulukaya, yeni ürünlerini pazar sürerken şimdi de halka arzı gündemine aldı. Chobani'nin halka arz değerinin 7 ila 10 milyar doları bulması bekliyor.

ntv.com.tr 10.02.2021 - 17:10

Chobani, ABD'de halka arz oluyor

Yoğurdu ABD'ye tanıtan 1972 Erzincan doğumlu Hamdi Ulukaya'nın Chobani'si 2021 yılında ABD'de halka arz olmayı planlıyor.

Marketwatch'ta yer alan habere göre, Chobani halka arz ile birlikte 7 ila 10 milyar dolar arasında değerleme bekliyor. 16 yıl önce kurulan meyveli yoğurt şirketi bir süre önce soğuk kahve ve krema gibi ürün segmentini genişletmişti. Şirket geçtiğimiz günlerde bir takım finans yöneticilerini de işe aldı. 

Hamdi Ulukaya, halka arza ilişkin yaptığı açıklamada, "Geleceğin gıda şirketini oluştururken bitki bazlı ve yulaflı ürünlerle segmentimizi genişleteceğiz. Halka arz heyecan verici bir karar. Ancak işlerimizi daha da büyütmek için halka arzı beklemiyoruz. Çalışmaya devam ediyoruz" dedi. 

ABD'de faaliyetlerini sürdüren Chobani yeni ürün gruplarına doğru yaptığı açılımı desteklemek için halka arzı gündemine aldı. Halka arz sonrası elde edilecek olan kaynağın yeni ürünler için yatırım amaçlı kullanılması bekleniyor. 

KAHVE ÜRÜNÜNÜ PİYASAYA SÜRMÜŞTÜ

ABD’de alkolsüz içecek endüstrisinin en hızlı büyüyen segmenti olan hazır kahve pazarına Chobani Coffee markasıyla giren Ulukaya, dört ayrı kategorideki ürünlerini geçtiğimiz ocak ayının son haftasında satışa sundu. 

Sayfa Yükleniyor...