Kiler, İstanbul Sapphire Projesi'nin örnek dairesi ve Lobby Lounge'ının tanıtım toplantısında, 4 yıl önce başladıkları projeyi eylül ayında tamamlayacaklarını, bugün dünyada bu özelliklere sahip bir projenin bulunmadığını belirtti.

Projeye başlarken rezidans kısmının yüzde 40'lık bölümünü satışa çıkardıklarını, şu anda yüzde 40'lık 2. faz satışlarına geçeceklerini anlatan Kiler, yüzde 20'lik bölümü de binada yaşam başladıktan sonra satacaklarını bildirdi. 

Kiler, proje içinde yer alan alışveriş merkezinin ise eylül ayının ilk haftasında açılacağını söyledi. 

50 DAİRE SATILDI
Kiler, şimdiye kadar yaklaşık 50 daire satıldığını, bu dairelerin metrekare fiyatının 7-10 bin dolar aralığında olduğunu bildirdi. 

METREKARE FİYATI 15 BİN DOLARI BULACAK
Projenin 2. faz satışlarında metrekare fiyatının 8 ile 12 bin dolar aralığında gerçekleşeceğini belirten Kiler, yaşam başladıktan sonra ise fiyatların 15 bin dolara ulaşacağını kaydetti.


 
1 - 7 MİLYON DOLAR 
Daire fiyatlarının 1 ile 7 milyon dolar arasında değiştiğini söyleyen Kiler, daire fiyatlarının, dairenin katına ve metrekaresine göre değiştiğini anlattı. 

Projeye yoğun ilgi olduğunu ve projenin beğenildiğini dile getiren Kiler, Sapphire'nin üst katlarında kendilerinin oturacağını, bu nedenle 3 katı kendilerine ayırdıklarını söyledi. 

Kiler, bir soru üzerine 1 milyon dolarlık dairelerden sattıkları gibi 7 milyon dolarlık daire de sattıklarını, müşterilerinin yüzde 75'inin yurt içinden, yüzde 15'inin ise yurt dışından olduğunu bildirdi. 

Nahit Kiler, projenin tamamlandığında toplam maliyetinin 240-250 milyon dolar aralığında beklendiğini bildirdi. 

Proje içinde yer alacak AVM'nin de çok farklı olacağını anlatan Kiler, binanın en üst katını seyir terası olarak düşündüklerini, İstanbul'a gelen yabancı turistlerin yüzde 80'ini buraya çekmek istediklerini, tur operatörlerinden şimdiden talep gördüklerini söyledi. 


 
REZİDANS ÜNİTELERİNDE BAHÇE VE GOLF SAHASI DA BULUNUYOR
Büyükdere Caddesi üzerinde inşaa edilen Sapphire İstanbul, geçmişi, bugünü ve geleceği içerisinde barındıran bir konseptle tasarlandı. 

DÜNYANIN EN YÜKSEK 97. BİNASI
261 metre yükseklik ile İstanbul ve Avrupa'da ilk sırada yer alan Sapphire, dünyanın 97. yüksek binası olacak. 

Proje kapsamında 20 farklı tipte 188 adet rezidans ünitesi ve bir alışveriş merkezi bulunurken, rezidans ünitelerinin büyüklüğü 120 ile 550 metrekare arasında değişiyor. 

İlk 3 rezidans zonunda her 3 katta bir, dördüncü rezidans sonunda ise her katta olmak üzere toplam 23 adet dikey bahçe, rezidans sahiplerinin yeşille buluştururken, 2 bin metrekarelik sosyal yaşam alanı olan Lobby Lounge'de ev sahipleri özel toplantılarını, kutlamalarını ya da çeşitli davet organizasyonlarını yapabilecek. 

İstanbul Sapphire'de boğaza nazır 163 metre yükseklikte Türkiye'nin en yüksek golf antrenman sahası yer alırken, 33 metre yükseklikte kapalı havuzla birlikte bir rekreasyon alanı da bulunuyor. 140 metrekarelik havuzun yanı sıra jakuzi, sauna, masaj odaları, güneşlenme ve dinlenme alanları, fitness, cardio ve GYM alanı ile pilates, yoga ve dans uygulamalarının yapılabileceği stüdyolar da proje içinde bulunuyor.