Dolar kuru bugün ne kadar? (10 Temmuz 2019 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

ntv.com.tr 10.07.2019 - 18:01

Dolar kuru bugün ne kadar? (10 Temmuz 2019 dolar - euro fiyatları)

Dün 5,6845'e kadar gerilemesi sonrası gelen alımlarla yükselişe geçen dolar/TL, günü önceki kapanışın hemen altında, 5,7337'den tamamladı.

Güne düşüşle başlayan dolar/TL, Fed Başkanı Powell'ın açıklamalarının ardından 5,71 seviyesinden alıcı buluyor. 

Euro/TL ise 6,43 civarında yer alıyor.

POWELL: HAZİRANDAN BU YANA BELİRSİZLİKLER GÖRÜNÜMÜ OLUMSUZ ETKİLEMEYİ SÜRDÜRÜYOR

Fed Başkanı Jerome Powell, ABD ekonomisine yönelik aşağı yönlü risklerin, ticaret savaşının işletme yatırımlarını zayıflatması ve enflasyonun zayıf kalması ile birlikte sürdüğünü kaydederek, politika yapıcıların bu ay faiz indirimine gitmeye hazırlandığını işaret etti.

Powell, çarşamba günkü kongre konuşması öncesinde yayınlanan konuşma metnine göre, "Fed yetkililerinin Haziran ayındaki toplantısında bu yana, ticaret gerilimlerine ilişkin belirsizlikler ve küresel ekonominin gücüne ilişkin endişeler, ABD ekonomisinin görünümü üzerimde baskı oluşturmaya devam ediyor görünüyor" dedi ve enflasyon baskılarının durgun kaldığını sözlerine ekledi.

Fed Başkanı'nın yarıyıl konuşması, ABD Merkez Bankası'nın, güçlü çıkan istihdam verilerine karşın, 30-31 Temmuz'daki politika toplantısında borçlanma maliyetlerini düşürmeye hazırlandığı yolundaki piyasa görüşünü destekledi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL'de 5,6850'nin destek, 5,7750'nin direnç konumunda olduğunu dile getirdi. 

S&P 500 ENDEKSİ TARİHİNDE İLK KEZ 3 BİN PUAN SEVİYESİNİ AŞTI

Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,34 artışla 26.874,09 puan, S&P 500 endeksi yüzde 0,37 kazançla 2,990,60 puan ve Nasdaq endeksi yüzde 0,51 değer kazancıyla 8.183,11 puan seviyelerinde seyrediyor.

S&P 500 endeksi tarihinde ilk kez 3 bin puan seviyesini aştı.

Uzmanlar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın temmuz toplantısında faiz indirimine gidilebileceğine yönelik işaret vermesinin ardından pay piyasalarında risk iştahının arttığını ifade etti.

Bu akşam açıklanacak Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantı tutanaklarının takip edileceğini belirten uzmanlar, Fed üyelerinden gelecek açıklamaların da izleneceğini bildirdi.

İSTANBUL YAKLAŞIMINDA ŞİRKETLERİN BORCU NASIL YAPILANDIRILACAK? (VİDEO)

Sayfa Yükleniyor...