Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 11 Haziran 2021 Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haberler - ntv.com.tr 11.06.2021 - 17:48

Dolar kuru bugün ne kadar? (11 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Türk lirası hafta başından bu yana dolar karşısında en fazla değer kazanan para birimi olurken dolar/TL kuru 11 Mayıs'tan bu yana en düşük seviyeyi gördü.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Dolar kuru haftaya 8,66 civarında başladıktan sonra kademeli bir düşüşle bugün 8,31 seviyesine kadar geriledi. Bu düşüşte ABD'de dün açıklanan enflasyon verileri etkili oldu. ABD'de mayıs ayında yıllık enflasyon yüzde 5 ile 13 yılın zirvesine çıktı. 

Euro/TL ise 10,10-10,11 bandında seyrediyor.

SANAYİ ÜRETİMİ RAKAMLARI AÇIKLANDI

Dolar endeksi, dün 90,3 seviyesine kadar yükselmesinin ardından bugün 90 kritik sınırının hemen üzerinde yatay hareket ediyor.

Uzmanlar, dün ABD'de açıklanan enflasyon verisi ile Avrupa Merkez Bankası'nın politika faizi ve varlık alımlarında değişikliğe gitmemesi sonrası dolar endeksinde yaşanan yükselişin kalıcı olmadığını, ultra gevşek para politikasının bir süre daha devam edeceğine ilişkin beklentilerin döviz piyasası fiyatlamalarında öne çıktığını söyledi.

Dolar endeksinin 89,8-90,3 bandındaki hareketinin kırılma yönüne göre şekillenebileceğini aktaran uzmanlar, bugün ABD Başkanı Joe Biden'ın, Avrupa turundan gelecek haber akışı ile ABD'de açıklanacak tüketici güven endeksinin takip edileceğini bildirdi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Sayfa Yükleniyor...