Dolar kuru bugün ne kadar? (14 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

Yeni haftaya düşüşle başlayan dolar/TL kuru 8,37 seviyelerinde işlem görüyor. Piyasalarda ise gözler NATO zirvesinde gerçekleşecek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşmede. Dolar - euro kaç TL? 14 Haziran 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haberler - ntv.com.tr - Anadolu Ajansı 14.06.2021 - 16:55

Dolar kuru bugün ne kadar? (14 Haziran 2021 dolar - euro fiyatları)

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

 Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden arasındaki görüşme öncesindeki iyimser hava nedeniyle dolar/TL, haftaya düşüşle başladı. 

Dolar kuru şu dakikalarda 8,37 seviyelerind eişlem görüyor.

Kur, geçen hafta boyunca düşüş eğiliminde hareket ederek haftayı da yüzde 3,1'lik değer kaybıyla 8,3875'ten tamamlamıştı.

Euro/TL ise 10,16 seviyelerinde yer alıyor.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

Analistler, ultra gevşek para politikasının bir süre daha devam edeceğine ilişkin beklentilerle risk iştahının arttığını belirterek, bu durumun TL varlıkları desteklediğini söyledi.

GÖZLER ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİNDE

Yurt içinde bugün gözlerin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı NATO Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile yapacağı görüşme başta olmak üzere gerçekleştireceği ikili temaslara çevrildiğini aktaran analistler, hafta sonu Erdoğan'ın açıkladığı, Çin'le gerçekleştirilen swap anlaşmasının da piyasaları desteklediğini belirtti.

Makroekonomi veri tarafında ise Euro Bölgesi'nde sanayi üretimi verilerinin açıklanacağını ifade eden analistler, dolar endeksinde 90,5'in üzerinde kapanışlar gerçekleştirilmesi durumunda 100 günlük hareketli ortalamanın da geçtiği 91,0 seviyesinin önemli direnç olarak takip edileceğini kaydetti.

Sayfa Yükleniyor...