Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Mayıs 2019 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 15 Mayıs 2019 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haberler - ntv.com.tr 15.05.2019 - 17:55

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Mayıs 2019 dolar - euro fiyatları)

Dolar/TL 6 liranın üzerinde hareket ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL dün 5,9610'a kadar gerilemesi sonrası yeniden 6 liranın üzerine çıkmıştı. Kur bugün 6,02 civarında işlem görüyor. 

Euro/TL de 6,75 civarında hareket ediyor.

Çin ile ABD arasındaki gümrük tarifelerinin karşılıklı olarak yükseltilmesi sonrası her iki taraftan yapılan yapıcı açıklamalar, küresel piyasaların satış ağırlıklı seyrini değiştirdi.

ABD'nin İran'a 120 bin asker göndereceği haberinin ABD Başkanı Donald Trump tarafından açık bir dille yalanlanması ve Çin'de beklentilerin altında kalan makro ekonomik verilerin ardından piyasalarda teşvik beklentilerindeki artış pay piyasalarında yükselişe sebep oldu. 

Uzmanlar, ticaret görüşmelerindeki seyirle birlikte ABD ve İran arasında yaşanan gerginliğin, gelişmekte olan ülke para birimlerine olası etkilerinin yakından takip edileceğini, yurt içinde siyasi gelişmelerin öne çıktığını belirtti. 

Yurt içinde nisan ayı bütçe dengesi, yurt dışında Euro Bölgesi'nde 1.çeyrek büyüme, ABD'de perakende satışlar ve sanayi endeksi verilerinin izleneceğini kaydeden uzmanlar, ABD Merkez Bankası (Fed) üyelerinin konuşmalarının takip edileceğini dile getirdi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL'de 6,23'ün önemli direnç, 5,9650'nin destek konumunu koruduğunu söyledi.

VİDEO: 23 HAZİRAN İSTANBUL SEÇİMİNE DOĞRU DOLAR KURU NE OLACAK?

Sayfa Yükleniyor...