Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Nisan 2021 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? TCMB'nin faiz kararı sonrası 15 Nisan 2021 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

ntv.com.tr 15.04.2021 - 16:57

Dolar kuru bugün ne kadar? (15 Nisan 2021 dolar - euro fiyatları)

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı.

Merkez Bankası, beklendiği gibi yüzde 19 olan politika faizinde değişikliğe gitmedi. "Politika faizinin enflasyonun üzerinde oluşturulmaya devam edileceği" ifadesi toplantı metninde yer bulurken, "Gerekirse ilave sıkılaştırma yapılabilir" ifadesi metinden çıkarıldı.

Karar sonrası döviz kurları çok kısa süreli aşağı yönlü hareketin ardından yükselişe geçti. Dolar/TL, 8,10'un euro/TL ise 9,70'in üzerine çıktı.

Dolar endeksi, üst üste 3 günlük düşüşün ardından bugün 91,6 seviyelerinde yatay seyrederken, euro/dolar paritesi 1,1980 ile önceki kapanış seviyesinin hemen altından alıcı buluyor.

Uzmanlar, artan jeopolitik riskler, çip krizi ve yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında vaka sayılarındaki yükselişin risk iştahını azalttığını belirterek, buna karşın ABD'nin 10 yıllık tahvil faizlerindeki düşüş ve ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell'ın "tahvil alımlarının azaltılmasının, politika faizinin artırılmasından çok daha önce gerçekleşeceğine" dair sözle yönlendirmesinin gelişmekte olan ülke para birimlerini desteklediğini söyledi.

NTV uygulamasını indirin, gelişmelerden haberdar olun

google-play app-store Huawei App Gallery

UZMAN YORUMU: TÜRKİYE DAHA DA KIZARACAK-VİDEO

Sayfa Yükleniyor...