Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Aralık 2018 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

ntv.com.tr 18.12.2018 - 15:53

Dolar kuru bugün ne kadar? (18 Aralık 2018 dolar - euro fiyatları)

Merkez Bankası'nın faizleri geçen hafta sabit tutması ardından dalgalanan ve cuma günü gelişmekte olan ülke para birimleri genelinde gözlenen değer kaybına paralel yönünü yukarı çeviren dolar/TL bu hafta 5,40'ın altında hareket ediyor.

Bankalararası piyasada dolar/TL 5,34 seviyesinde seyrediyor.

Dün analistlerin direnç olarak nitelendirdikleri 5,40'ın üzerini test eden dolar/TL, bu seviyelerde tutunamadı ve günü önceki kapanışının hemen üzerinde 5,3734 seviyesinden tamamladı.

Euro/TL de 6,10 civarında işlem görüyor.

100 TL YATIRIM ARAÇLARINDA NE KAZANDIRDI? (YILBAŞINDAN BUGÜNE)

Uzmanlar, yarınki ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı öncesinde, doların gelişmekte olan ülke para birimleri karşısında sınırlı bir şekilde değer kazandığını belirtti.

Küresel büyümeye yönelik endişeler ve Fed üyelerinin son dönemdeki "güvercin" açıklamalarına karşın faiz artışının yılın son toplantısında devam edeceği beklentilerinin ağır bastığını ifade eden uzmanlar, yarın Fed kararından ziyade karar metni ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını bildirdi.

Uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL'de 5,40 seviyesinin önemli direnç konumunda olduğunu kaydederek, olası düşüşlerde 5,30'un destek konumuna geldiğini söyledi.

VİDEO: KONUT KAMPANYASI İLE EV NE KADAR CAZİP?

Sayfa Yükleniyor...