Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Ağustos 2020 dolar - euro fiyatları)

Dolar - euro kaç TL? 19 Ağustıs 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haberler - ntv.com.tr - Reuters 19.08.2020 - 17:58

Dolar kuru bugün ne kadar? (19 Ağustos 2020 dolar - euro fiyatları)

Küresel piyasalar, ABD borsalarında gelen rekorların ardından yeni güne de yükselişle başladı.

ABD'de S&P ve Nasdaq'ın rekor seviyelere çıkarken ABD vadelileri de yüzde 0,50'ler civarında artıda. Asya borsalarını izleyen MSCI endeksi üç günlük yükselişini sürdürerek yüzde 0,3 artışla ocak ayından beri ilk defa 570,80 seviyesine çıktı.

GÜNCEL DÖVİZ FİYATLARI İÇİN TIKLAYIN

Yurt içi piyasalar ise yarınki MB faiz kararına odaklanırken dolar/TL bugün 7,2160 seviyesine kadar çekildi.

Kur şu dakikalarda 7,24 civarında işlem görüyor. Euro/TL ise 8,58'den el değiştiriyor.

TCMB'DEN GELENEKSEL YÖNTEMLİ REPO İHALESİ

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), likidite yönetimi kapsamında atılan sıkılaştırma adımlarına devam ederek bugün 9 Eylül vadeli repo ihalesi açtı.

Bankanın yaptığı duyuruda, "Likidite yönetimi kapsamında atılan sıkılaştırma adımları çerçevesinde, 10 milyar TL tutarında geleneksel yöntemli repo ihalesi düzenlenmiştir. Repo ihalesinin vadesi 9 Eylül 2020 olarak belirlenmiştir" ifadelerine yer verildi.

PİYASALARDA SON DURUM İÇİN TIKLAYIN

Uzmanlar, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ABD Merkez Bankası (Fed) toplantı tutanaklarının takip edileceğini bildirdi.

ABD ile Çin arasındaki gerilime ilişkin taraflardan gelebilecek açıklamaların gündemdeki yerini koruduğunu ifade eden uzmanlar, yeni tip corona virüs aşısına ilişkin haber akışı ve jeopolitik gelişmelerin de yatırımcıların odağında olacağını kaydetti.

MERKEZ BANKASI FAİZ ARTIRIR MI?-VİDEO

Sayfa Yükleniyor...